Egy-egy román találat félidőnként

Székely Sport 2023. március 25., 23:41 utolsó módosítás: 2023. március 26., 14:33

Nem dőlt meg a papírforma a román fociválogatott első Eb-selejtezőmeccsén.

Dennis Man szerezte a meccs első gólját Fotó: frf.ro

Szombaton este idegenben, Andorrában indította a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt a román válogatott. A kisállam jól bírta az első félidőben, Edi Iordănescu gárdája csak pár helyzetet hozott össze.

Egy, a VAR által elvett gólt követően Dennis Man a 35. percben közelről fejjel vette be a kaput.

A pihenőt követően Denis Alibec növelte az előnyt, egy hazai kiállítás pedig végleg eldöntötte a párharc kimenetelét. Igaz, hogy kihúzta a házigazda újabb kapott találat nélkül a lefújásig.

Sikerrel indította az Eb-selejtezőt a román nemzeti együttes, kedden hazai környezetben Fehéroroszországot fogadja.