Szombaton délben Brassóban játszott tesztmeccset az FK Csíkszereda és a Konstancai Farul. A tengerpartiak új együttese a Viitorul és a Farul egyesítéséből pár héttel ezelőtt jött létre, az 1. Ligában indul el.
Az FK trénere, Valentin Suciu a rendelkezésére álló keret összes tagjának adott játéklehetőséget, míg a Gheorghe Hagi által irányított ellenlábas leginkább fiatal labdarúgókat küldött a játéktérre.
Az első félidőben nem született gól, a pihenőt követően a konstancaiak szerezték meg az előnyt, erre válaszolt Bor, kialakítva a későbbi 1–1-es végeredményt.
Az FK Csíkszereda soron következő barátságos találkozója július 7-én, szerdán lesz, ekkor a Chindia Târgoviște lesz az ellenfél.
Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Konstancai Farul 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Bor Dávid (59.), illetve Andronache (51.).
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!