A sorozat második fordulójában csatlakozott be a Sepsi OSK, a piros-fehér mezes lányok szoros győzelmet arattak a Colegiul National Nicu Gane Fălticeni otthonában. A harmadik körben ismét harmadosztályú ellenfelet kaptak, ezúttal a Brassói SR Municipal látta vendégül őket.
Szerdán délután rendezték a megmérettetést a tatrangi pályán, ahol szünetben egygólos hátrányban volt a háromszéki gárda. A második 45 percben sem sikerült igazán eredményes focit játszaniuk, így 3–0-ra győzött a Brassói SR és továbbjutott.
A vereséget követően három székelyföldi női csapat lesz érdekelt a Román Kupa további küzdelmein: a második ligás Marosvásárhelyi SE, illetve az élvonalban szereplő Székelyudvarhelyi Vasas Femina és az FK Csíkszereda.
A Sepsi OSK-nak most már csak a 2. Ligára kell összpontosítania.
Női labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:
Brassói SR Municipal–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–0 (1–0).
A további eredmények: Unirea Slobozia–Bukaresti Rapid 0–2, Petrolul–Universitatea Craiova 2–1.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!