Drámai módon búcsúzott a kupától a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2024. augusztus 07., 20:27 utolsó módosítás: 2024. augusztus 07., 20:31

A hosszabbításban értékesített büntető okozta a Székelyudvarhelyi FC vesztét a labdarúgó Román Kupa második fordulójában, szerdán délután a 2. ligás CSM Focșani nagy szerencsével ejtette ki a helyzeteit elpuskázó házigazdáját.

Elpuskázták a helyzeteiket az udvarhelyiek Fotó: László Ildikó

Sokan kíváncsiak voltak a Székelyudvarhelyi FC első hivatalos hazai meccsére az új idényben, több mint négyszázan foglaltak helyet a sétatéri stadion lelátóján.

A nyári melegben rendezett mérkőzés első felében kiegyenlített csata zajlott a pályán, hol az egyik, hol a másik csapat uralta a játékot, a helyzetekre várni kellett. Ezek a 21. percben jöttek el, amikor Gavîrlița elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre, a pontrúgást követően Bara lőtt 22 méterről, kevéssel mellé. Ez meghozta az SZFC kedvét, fél óra játékot követően pedig centikre volt a vezetés megszerzésétől, nagyjából 25 méterről, kissé balra a kaputól szabadrúgáshoz jutott,

Györgyi pedig nagyszerűen tekerte el a labdát a sorfal felett, ami aztán a jobb kapufát találta telibe.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

A másodosztályos vendégektől Ciobanu válaszolt, de a fiatal Lukács a helyén volt, jól zárta a szöget. A hajrára még egy Györgyi lehetőség maradt, kicselezte a kapust is a bal szélen, ám túlságosan ki volt sodródva, majd hiába emelte a labdát az üres kapura, a hálóra hullott a játékszer.

A második félidőben már érződött a pályán, hogy a foksányiak erőnlétileg jobban állnak, ám hiába ívelték be számtalanszor a labdát az SZFC tizenhatosába, rendre pontatlanok voltak. Az udvarhelyiek már nem tudták olyan könnyen megbontani az ellenfél védelmét, mint az első játékrészben, így úgy tűnt, hogy hosszabbítás lesz a meccsen.

Ám a ráadás első percében egy kipattanót távolról visszalőtt az egyik foksányi játékos,

a labda pedig egy udvarhelyi védő karján csattant, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest Ciobanu hidegvérrel belőtte, csapatát pedig továbbjuttatta a harmadik körbe.

Az SZFC-nek nincs oka búslakodásra, hiszen felvette a harcot az egy osztállyal magasabban játszó ellenfelével, az első félidőben mutatott játéka pedig reményt ad a jövőre nézve. A fiúk nagy tapsot kaptak a közönségtől, a kupabúcsú ellenére megérdemelten hangzott el többször is a „szép volt, fiúk!”

Román Kupa, 2. forduló
Székelyudvarhelyi FC–CSM Focșani 0–1 (0–0),
gólszerző Ciobanu (90+4., 11-esből)
SZFC: Lukács – Kovács, Szőke, Gergely, Göndör (Hadnagy, 90+4.), Bara, Lázár, Bálint, Györgyi, Gavîrlița, Ronai (Botorok, 88.). Vezetőedző: Demény Norbert.
Focșani: Uțiu – Dumitru (Mihai, a szünetben), Simion, Jalbă, Creț, Mazilu, Stancu (Enache, 85.), Pedro, Ciobanu, Dănăilă (Dănilă, 77.), Oprea (Ungurianu, a szünetben).