Döntetlenről folytatódott a két együttes bukaresti csatája, miután egy héttel ezelőtt 1–1-re végeztek egymással a felek a LASK otthonában, Linzben.
A Steaua stadionban több mint 22 ezer ember előtt rendezett meccs elején az osztrák csapat akarata érvényesült a pályán, az első komoly lehetőséget is a vendégek alakították ki, ám ez kimaradt. Az FCSB a szünet előtt veszélyeztetett, kétszer is, de az eredmény nem változott.
Térfélcserét követően sem változott a játék képe, kiegyenlített csata folyt a pályán, hol az egyik, hol a másik csapat dominált.
Így értünk el a meccs hajrájáig, amikor mindenki a hosszabbításra készült, amikor Olaru nagyon kiszorított helyzetből lőtt a kapus feje fölött a hálóba.
A Linz nem tudott már válaszolni, hosszabbítás helyett pedig örömünnep kezdődött a stadionban, bejutott a megújított Európa Liga főtáblájára az FCSB, ahol majd nyolc meccs vár a román bajnokra.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A magyar labdarúgó-válogatott látványos találatokkal rukkolt elő az Írország elleni világbajnoki selejtezőn, ám hiába vezetett kétszer is, végül vereséget szenvedett és biztossá vált, hogy nem jut ki a tornára.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!