Hirdetés

Drámai büntető a 98. percben, nem bírt Németország a magyarokkal

Kiválóan játszott Magyarország, egy ponttal távoztak a németek a Puskás Arénából
Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség

Rengeteg helyzetet kidolgozott a magyar labdarúgó-válogatott a Németország elleni megmérettetésén kedden este, gólra váltani viszont csak egyet sikerült, de az egy pontot ért Marco Rossi legénységének.

A játéknapot megelőzően már eldőlt, hogy a Nemzetek Ligája A divíziójának 3-as csoportjában Németország végez az élen, őket követik a hollandok, majd harmadikként következik Magyarország és utolsó helyen a bosnyákok. Ennek ellenére mindkét válogatott komolyan vette a kedd esti megmérettetést és színvonalas találkozót láthattak a nézők.

Hirdetés

Német mezőnyfölénnyel indult az összecsapás, azonban ez helyzetekben nem mutatkozott meg, csupán többet birtokolták a labdát. Az első lehetőség a házigazda előtt adódott, a 24. percben Schäfer András elé került a labda, aki a 16-osról lőhetett ugyan, de nem okozott gondot Nübel kapusnak.

A félidő előtt újabb magyar helyzet következett, Varga tökéletesen csúsztatta meg a játékszert, Nagy Zsolt azonnal tüzelt, a vendégek hálóőre ezúttal is a helyén volt és védeni tudott.

A csapatok úgy vonultak pihenőre, hogy Dibusznak egyetlen védeni valója sem volt, Németország nem találta el a kaput.

A fordulást követően mindkét gárda nyíltan játszott, fellazult védelemmel, de ez inkább a hazai alakulatnak kedvezett, többször is próbára tették a Nübelt, aki azonban rendre hárított. A 67. percben adódott a legnagyobb lehetőség Magyarország előtt, ekkor Sallai készített elő Vargának, a Ferencváros támadója azonban nem tudta gólra váltani a ziccert.

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, egy szöglet utáni kavarodás végén Felix Nmecha passzolt az üres kapuba, ezzel előnyhöz juttatva csapatát (0–1).

•  Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség Galéria

Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség

Sokáig úgy tűnt, hogy Marco Rossi legénységének semmi sem jön össze, míg nem a 95. percben egy kezezés után a VAR segítségével büntetőt ítélt a játékvezető. Szoboszlai Dominik rendkívül higgadtan, elegánsan értékesítette a tizenegyest, ezzel 1–1-re mentve az állást.

A végeredmény 1–1, teljes mértékben megérdemelten tartott otthon egy pontot Magyarország. A bennmaradásért folytatott osztályozó során Ukrajna, Törökország, Ausztria vagy éppen Görögország lehet Rossiék ellenfele. Sorsolás november 22-én, Nyonban.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, A divízió, 6. forduló:
Magyarország–Németország 1–1 (0–0),
gólszerzők: Szoboszlai Dominik (90+8. – büntetőből), illetve Nmecha (76.).

Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. – Nego, Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Szoboszlai, Sallai – Varga. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Németország: Nübel – Kimmich, Koch, Schlotterbeck, Henrichs – Andrich, Nmecha – Sané, Brandt, Führich – Gnabry. Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Dudás Miklós világbajnok kajakos

Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.

Még fél évet sem töltött a Sportklubnál a finn csatár

A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.

Székelyhon

Törvény kihirdetve: hosszú évek telnek el a nyugdíjba vonulás után, amíg kiadják a teljes magánnyugdíjat

Kihirdette hétfőn Nicușor Dan államfő a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvényt.

`
Krónika

Tiltakozás a helyi adók emelése ellen: utcára vonultak az emberek az egyik városban, kifütyülték a polgármestert

Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.

Krónika

Az AUR be akar perelni minden önkormányzatot, amely megemelte a helyi adókat

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Megégett a görög tűzben: elképesztő végjátékban búcsúzott az U Craiova a Konferencia-ligától

Már-már a továbbjutás kapujában állt az Universitatea Craiova a Konferencia-liga főtábláján, ám az utolsó fordulóban Athénban olyan végjáték bontakozott ki, amely hosszú időre emlékezetes marad, az oltyánok szempontjából a lehető legfájdalmasabb módon.

Ilyen gyenge helyen még nem állt a romániai női fociválogatott

A romániai női válogatott egy helyet rontva az 52. pozícióban található a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján.

Kovács István egy lépéssel közelebb, hogy ott legyen a focivébén

Újabb fontos visszaigazolást kapott Kovács István: a romániai játékvezetőt az Európai Labdarúgó-szövetség beválasztotta azon bírók közé, akik eséllyel pályáznak a 2026-os világbajnokságon való szereplésre.

Thriller Bukarestben: hétgólos meccsen győzött az FCSB a Feyenoord ellen

Fordulatos, nagy iramú mérkőzést játszott csütörtök este az FCSB és a Feyenoord az Európa-liga 6. fordulójában. A román bajnok vezetett, majd hátrányba került, végül a hosszabbításban tudta megnyerni a hétgólos csatát.

Újabb skalpot szerzett, már csak egy pontra az első helytől a Ferencváros

Továbbra is remek formában szerepel a regnáló magyar bajnok a labdarúgó Európa-ligában: a főtábla 6. fordulójában 2–1-re győzte le a Glasgow Rangerst, ezzel a harmadik helyen áll, mindössze egyetlen ponttal lemaradva az éllovas Midtjylland mögött.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!