Döntőt játszik a feljutásért a nyárádtői labdarúgócsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. május 25., 20:38 utolsó módosítás: 2024. május 26., 10:34

Magabiztos előnye birtokában nem volt kérdés a Nyárádtői Unirea továbbjutása a labdarúgó 2. ligás osztályozó elődöntőjének visszavágóján.

A háromgólos hazai győzelem után idegenben magabiztosan jutottak tovább a nyárádtőiek Fotó: Haáz Vince

A nyárádtői csapat 3–0-ra nyerte meg a Zilahi CSM elleni párharc szerdai hazai első mérkőzését, így nagy önbizalommal utazott a szombat délutáni idegenbeli visszavágóra.

A Maros megyeiek továbbjutását semmi nem veszélyeztette, főleg azután, hogy az első félidő közepén vezetéshez jutottak Bogdan Piper góljával. Kevéssel a szünet után ugyan a hazaiak büntetőből egyenlítettek, de többre nem futotta a részükről, így 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Akárcsak az előző szezonban, a Nyárádtői Unirea idén is bejutott az osztályozó döntőjébe, ahol volt csoporttársával, a Besztercei Gloriával küzd meg a feljutásért,

amely az idegenbeli 0–0-s döntetlent követően hazai pályán az 1–1-gyes rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyes-párbajban győzte le a Máramarosszigeti VSK-t. A párharcot június 1-jén és 5-én rendezik, a nyárádtőiek vendégként kezdenek és otthon harcolhatják ki a másodosztályú indulást.