A selejtező második körében kapcsolódik be a Román Kupa-győztes a harmadik számú európai porondon. A sorsolásnál kiderült, hogy a Sepsi OSK az Olimpija Ljubljana–Differdange párharc győztesével néz farkasszemet.
A két gárda csütörtökön este a szlovén fővárosban lépett pályára, a vendégek egy öngóllal már a 10. percben előnyhöz jutottak. A luxemburgiak nem tudták kihúzni, a második játékrészben betalált a házigazda, 1–1 lett a végeredmény az odavágón.
A visszavágót egy hét múlva rendezik. A második körben előbb a sepsiszentgyörgyi gárda lesz a házigazda – előreláthatóan július 21-én játsszák azt a meccset.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!