A Cipruson edzőtáborozó FK Csíkszereda túl van már a második felkészülési mérkőzésén, Valanetin Suciu edző legénysége pénteken délben a szerbiai Szuperliga negyedik helyén álló Belgrádi FK Čukarički ellen lépett pályára, és értékes döntetlent ért el.
Pár nappal korábban az FK Csíkszereda első ciprusi felkészülési mérkőzésén 4–1-es vereséget szenvedett a lengyel élvonalban szereplő Górnik Zabrze gárdájától. A székelyföldi együttes február közepéig Agia Napában edzőtáborozik, és a tervek szerint hétfőn a ciprusi második ligában szereplő Ypsonas FC ellen lép majd pályára.
A román labdarúgó 2. Liga tavaszi rajtja február 22-én lesz, amikor az FK Csíkszereda az éllovas UTA együttesét fogadja.
Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–FK Čukarički 1–1 (0–0).
A székelyföldi csapat gólszerzője: Kálmán (78. perc, büntetőből).
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Gyenge – Majzik, Csonka, Incidisz, Marrone, Veres, Erdei, Pintér, Schieb, Magyari, Bajkó. Szünet után a következő léptek pályára: Bordás – Palmeș, Csürös, Gergely, Simó, Csala, Kálmán, Pál, Antal, Bara, Hamed (Botorok).
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!