A mérkőzés a brassóiak számára bírt nagyobb téttel, hiszen csak győzelem esetén lehettek volna biztosak abban, hogy megtartják helyüket a rangsor második pozíciójában, és osztályozót játszhatnak a feljutásért. És bár a vendégeknek volt nagyobb szükségük a három pontra, átengedve a kezdeményezést inkább a védekezésre összpontosítottak, ami azt vonta maga után, hogy a piros-fehérek egymás után dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket.
Már a 6. percben előbb Veress lábán volt a vezető találat megszerzése, de a kapusba lőtt, majd a kipattanóra lecsapó Gál-Andrezly lövése is elcsorgott a kapufa mellett. Nem sokkal később Eder González csavarása kerülte el centikkel Căucă kapuját, és Gál-Andrezly újabb próbálkozása sem volt elég pontos.
A 20. percben Dumitrescu hagyta ki az addigi legnagyobb helyzetet, amikor senkitől sem zavartatva a hatos vonaláról fejelhetett, de ő sem találta el a kaput. A folytatásban még Berde előtt is adódott egy újabb lehetőség, majd ahogyan az általában lenni szokott, hamarosan a túloldalon zörgött a háló. A 33. percben Dumitrescu a tizenhatoson belül teljesen fölöslegesen szabálytalankodott Horia Popával szemben, a jogosan megítélt büntetőt pedig maga a sértett értékesítette (0-1).
A brassóiak azonban mindössze két percig örülhettek a vezetésnek, ugyanis Veress Zsombor mintegy 20 méterről eleresztett lökete úgy vágódott Căcucă kapujának jobb felső sarkába, hogy a vendégek hálóőrének esélye sem volt a hárításra (1-1).
Szünet után ismét a szentgyörgyiek álltak közelebb a gólszerzéshez, amikor az 51. percben Veress végezhetett el szabadrúgást jó helyről, azonban a középre tartó lövést biztos kézzel védte az ellenfél kapusa. Ezt követően ellaposodott a játék, a labda többnyire a középpályán pattogott, és úgy tűnt, mindkét csapat elégedett a döntetlennel.
A mérkőzés utolsó perceiben azonban mindkét oldalon adódott még egy-egy lehetőség, előbb Veress került helyzetbe, de rosszul találta el a labdát, majd a túloldalon Coltofean fejesét Szántó nagyot nyújtózva hárította, ezzel megmentve egy pontot csapata számára.
A Sepsi OSK II. ennek a pontnak köszönhetően a csoport rangsorának ötödik helyén végzett, a brassóiak számára pedig végül egy másik háromszéki csapat kaparta ki a gesztenyét, ugyanis a Kézdivásárhelyi SE idegenben legyőzte a második helyre szintén esélyes CS Blejoi együttesét, így a SR Municipal szerzett jogot az osztályozón való részvételre, amelyen akár a feljutást is kiharcolhatja.
Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 18. forduló:
Sepsi OSK II.–Brassói SR Municipal 1–1 (1–1).
Gólszerzők: Veress (36.), illetve Popa (34., tizenegyesből).
Sepsi OSK II.: Szántó – Tamás, Deák, Dumitrescu, Máthis B. (Nistor 85.), Berde (Pál 46.), Dragomir (Toma 63.), Eder González, Gál-Andrezly, Kocsis (Bajrovic 46.), Veress. Edző: Kulcsár László.
Brassó: Căucă – Gödri, Marinescu, Ciurea (Răducan 39.), Iordache, Burlacu, Moraru (Coltofean 88.), Popa (Tudorie 73.), Sandu, Firat, Savu (Rența 88.). Edző: Ioan Naghi.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!