Döntetlennel zárta a kapruni edzőtáborát a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2021. július 08., 20:40 utolsó módosítás: 2021. július 08., 20:42

Cseh ellenféllel játszotta utolsó tesztmérkőzését az ausztriai edzőtáborban a sepsiszentgyörgyi gárda. Fülöp István góljával egyenlítettek.

Négy barátságos találkozót játszott a Sepsi OSK Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Csütörtökön délután a Sepsi OSK a cseh Fortuna Ligát az ötödik helyen záró Viktoria Plzen ellen játszotta utolsó felkészülését az ausztriai edzőtáborban.

A labdarúgó 1. Liga rajtjára hangoló háromszékiek jó iramú párharcon vannak túl. Az első játékrészben az ellenlábas szerzett gólt, a pihenőt követően a 70. percben sikerült az egyenlítés, ekkor Fülöp István volt eredményes.

A Sepsi OSK előbb az osztrák harmadosztályú Bischofshofen (1–0), majd pár napra rá az előző szezonban a BL-csoportkörben vitézkedő FK Krasznodart (2–1) győzte le a kapruni felkészülés során. Ezen a héten, hétfőn az orosz Premjer Ligában érdekelt FK Ufával találkozott, a 3X45 perces összecsapáson 3–1-re diadalmaskodott.

Leo Grozavu vezetőedző a edzőtábort lezáró összecsapás végén úgy értékelt, hogy egy igen sikeres és eredményes időszakon van túl együttese:

Mindenki alaposan odatette magát, a kiírt feladatokat elvégezte. Fontos, hogy jól összpontosítsunk, a földön maradjunk, a bajnokságot pedig jól kell indítanunk”.

A háromszéki piros-fehérek július 16-án, pénteken játsszák első hivatalos mérkőzésüket a 2021–2022-es idényben, ekkor az Academica Clinceni együttesét látják vendégül.