Döntetlennel hangolt az osztályozóra a Dinamo

Horváth Bálint Ottó 2022. május 13., 23:49 utolsó módosítás: 2022. május 13., 23:50

A szezon végén osztályozóra kényszerülő Bukaresti Dinamo hazai pályán fejezte be a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszását, pénteken este 1–1-es döntetlent ért el az Aradi UTA ellen.

Archív Fotó: Pinti Attila

Egyik csapat számára sem volt különösebb tétje a találkozónak, hiszen az eredménytől függetlenül a fővárosiak a 14. helyen végeznek, míg az aradiak már korábban bebiztosították bennmaradásukat.

A mérkőzés első helyzetei a fővárosiak előtt adódtak, a tapasztalt Torje volt a legveszélyesebb játékosuk, azonban nem találták a gól felé vezető utat. A vendégek viszont kihasználták egyetlen lehetőségüket az első félidőben, a 39. percben Dumtru Cardoso szerzett labdát a középpályán, amit a kapuig vitt és magabiztosan lőtt a hálóba.

A második negyvenöt percben is a Dinamo volt aktívabb, és a 84. percben sikerrel járt, a Gaz Metantól érkezett Irobiso kiegyenlített. A hosszabbításban mindkét csapat megszerezhette volna a három pontot, de Batha lövését kitolta Eșanu, a másik oldalon pedig Mihaiu kihagyta ziccerét.

A Dinamo döntetlennel hangolt az osztályozós páharcra, amelyen a másodosztály felsőházi rájátszásának harmadik helyezettje, a Kolozsvári U, vagy az FC Hermannstadt ellen őrizheti meg helyét az élvonalban.