Döntetlennel folytatta a magyar válogatott, még elérhető a csoportelsőség

Horváth Bálint Ottó 2020. november 15., 23:49 utolsó módosítás: 2020. november 16., 00:18

Az Európa-bajnokságra való kijutás után a magyar labdarúgó-válogatott vasárnap este hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Szerbia ellen a Nemzetek Ligája B divíziójának 5. fordulójában.

Kalmár Zsolt szerezte az egyenlítő találatot Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar kezdőben hat változtatás történt a csütörtöki, Izland ellen 2–1-re megnyert Európa-bajnoki pótselejtező döntőjéhez képest. Az már korábban eldőlt, hogy Szalai Ádám, Gulácsi Péter és Willi Orbán sérülés, Sallai Roland pedig a karanténszabályok miatt nem játszhat. A védelemben Kecskés Ákos először lépett pályára a válogatottban.

A magyarok játszottak mezőnyfölényben az első negyedórában, de a befejezésekbe hiba csúszott, Sigér és Nikolics lövései jócskán fölé szálltak. Ennek ellenére a szerbek találtak be Radonjic révén, aki Jovic csúsztatott fejese után vezette kapura a labdát, és nem hibázott.

Ezután is többet támadott a magyar válogatott, amely ezúttal veszélyesebb volt a kapura, Szoboszlai helyzetei azonban kimaradtak.

Az első félidő vége felé közeledve viszont összejött az egyenlítés, Szoboszlai és Kalmár nagyszerű összjátéka után utóbbi lőtt a hálóba.

A szünetet követően már kiegyenlítettebb volt a játék, és kevesebb komoly helyzet adódott. Ezúttal a vendégek nyújtottak többet támadásban, de nem jártak sikerrel, Jovic állt legközelebb a gólhoz, lapos lövése kevéssel gurult mellé.

A végjátékban mindkét csapat a győztes találat megszerzésére törekedett, a magyaroknál a csereként beállt Könyves volt a legveszélyesebb játékos, de a próbálkozások rendre elakadtak, így az eredmény már nem változott.

A magyar együttes ezzel a döntetlennel utolérte a csoport élén Oroszországot, amely 3–2-re kikapott Törökországban. A sorozat zárófordulójában

a magyarok szerdán 21.45-től, ugyancsak hazai pályán a törökökkel találkoznak, és kedvező eredmény esetén akár megnyerhetik a csoportot.