Döntetlen az udvarhelyi derbin, már 14 pont a Gyergyói VSK előnye

Dobos László 2023. március 27., 12:16

Bár a hazai csapat vereséget szenvedett, futballünnep volt vasárnap Csíkszentsimonban. A mérkőzésen külföldi vendégek is voltak, Alcsíkra látogattak a Football in Heaven program résztvevői.

Fából készült fedett lelátó Csíkszentsimonban. Ezt szerették volna látni a külföldi vendégek Fotó: Forrás. Forbal in Heaven

Bákó és Hargita zajlott zajlott hétvégén a Football in Heaven (szabad fordításban: futball a mennyországban vagy futball a paradicsomban) elnevezésű nemzetközi program, amelyen egy 45 fős, futballt szerető küldöttség – Indiából, Nagy Britanniából, Norvégiából és Lengyelországból – látogatta meg az amatőr focibajnokságokat, írja le tapasztalatait.

A vendégek vasárnap délben jelen voltak a Csíkszentsimoni FC–Gyergyószentmiklósi VSK találkozón, ahol az éllovas folytatta menetelését, 13 mérkőzés után is 100%-os maradt.

Ilyenek az alsóbb ligákban a cserepadok Fotó: Forrás. Forbal in Heaven

Érdekes volt a Székelykeresztúr–Balánbánya találkozó, ahol a négy gólból három büntetőből született.

Székelyudvarhelyi párharcot rendeztek ezen játéknapon, a második félidőben egy gólváltás után alakult ki a végeredmény, igaz, hogy az utolsó percekben egy kakaskodás után egy-egy játékos mehetett zuhanyozni.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 13. forduló:

Csíkszentsimoni FC–Gyergyószentmiklósi VSK 1–4 (1–1).
Gólszerzők: Olteán János (45.), illetve Vékás Barna (20.), Czimbalmos Zalán (53.), Jakab Róbert (72.) és Bajkó Barna (90.+3).
Játékvezetők: Feleki Gellért, Kopriva B. Enikő és Kopriva Tamás. Megfigyelő: Hompoth Dezső.
Csíkszentsimoni FC: Czári Holló Arnold – Dobos Oszkár, Veress Árpád, Czikó Zsombor, Olteán János, Tompos Szilárd, Jakab Attila Csaba, André Balázs, Szabó József, Méhes Endre, Sándor Raul. Cserejátékosok: Czikó Szabolcs, Bors Örs, Szabó Dávid, Lukács Zsolt, György Sándor Erik, Kristó Zsombor, Kovács Szabolcs. Stáb: Salamon Nándor, Kozma István, Csató Alpár.
Gyergyószentmiklósi VSK: Deák Csaba – Antal Szilamér, Răzvan Maximiuc, Csíki Dénes, Paul Ungureanu, Andrei Țepeș, Tankó Előd, Hegyi Attila, Vékás Barna, Bajkó Barna, Czimbalmos Zalán. Cserejátékosok: Bernád Balázs, Răzvan Hofman, Kosztándi Márk, Szfárli Hunor, Jakab Róbert. Stáb: Bercea Norbert és Rokaly Attila.

Homoródalmási Homoród–Gyergyószárhegyi Bástya 4–1 (1–0).
Gólszerzők: Oláh Sándor (17. és 57. perc), Majláth Szabolcs (64.) és Gál Áron (67., öngól), illetve Len Kristóf (73.). Tudósított: Vajda Antal.

Székelykeresztúri Egyesülés–Balánbányai Bányász 2–2 (1–0).
Gólszerzők: Dézsi Csaba (18., büntetőből) és Csutak Barna (81., büntetőből), illetve Drian Mirel (56. és 86., az elsőt büntetőből). Tudósított: Fazakas László.

Zetelaki Fenyő–Csicsói Ezüstfenyő 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Miklós Norbert (20.) és Simon Arnold (82.). Tudósított: Tókos László.

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyudvarhelyi Roseal 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Kis Zsolt (60.), illetve Bálint Róbert (66.). Tudósított: Karda Zoltán.

Az Agyagfalvi Lendület csapata szabadnapos volt.

A Balánbányai Bányász–Székelyudvarhelyi Roseal mérkőzést (14. forduló) április 8-án 13 órára halasztották.