Döntetlen az ifi BL-meccs főpróbáján

Dobos László 2022. szeptember 09., 20:07 utolsó módosítás: 2022. szeptember 09., 20:09

Második hazai mérkőzésén második döntetlenjét érte el az FK Csíkszereda farmcsapata a labdarúgó 3. Ligában. Az ifjúsági BL, az UEFA Youth League szerdai, Galatasaray elleni összecsapásra készülő csíkiak 0–0-t játszottak a Bucovina Rădăuți ellen.

A főpróbán nem kaptak gólt a piros-fehérek, akik szerdán délután 6 órától a török Galatasaray korosztályos csapatát fogadják Fotó: Pinti Attila

Vizes pályán, hideg őszi időben lépett pályára pénteken délután az FK-sportparkban a két együttes, amely végig iramos, jó színvonalú, helyzetekben gazdag mérkőzést játszott.

A találkozó nagy része kiegyensúlyozott volt, a szögletarány 7:5 a hazaiak javára, a nagyobb gólhelyzeteket azonban a vendégek hagyták ki. A csíkiak kapusa, Karácsony Márk magabiztosan védett, amikor pedig ő is tehetetlen volt, akkor a vendégek lőtték mellé a ziccereket.

A legnagyobb helyzetet a 76. percben hagyták ki a radóciak, amikor Ichim mintegy 6-7 méterről magasan az üres kapu fölé lőtte a labdát, de a 93. percben is volt egy óriási helyzete a Bucovinának, amikor Stroe szép kapáslövése kevéssel fölé szállt.

Az FK legnagyobb gólhelyzete a 63. percben maradt ki, amikor Csala lövését a felső kapufa alól szögletre mentette a vendégek hálóőre.

Kemény meccs volt, felvillant többször a sárga lap, a hazaiaktól pedig Tajti kettőt is begyűjtött, így a 89. percben kiállították.

A következő fordulóban (szeptember 17.) az FK fiataljai Vaslui megyébe látogatnak, a Rapid Brodoc csapatának otthonában lépnek majd pályára.

Labdarúgó 3. Liga, alapszakasz, 1. csoport, 3. forduló:

FK Csíkszereda II.–Bucovina Rădăuți 0–0.

FK Csíkszereda II: Karácsony Márk – Flavius Colceriu, Kovács Márk, Vita Dániel, Göndör Alex, Balázs Lajos Norbert, Bujdosó Szilárd, Csala Róbert, Tajti Balázs, Sebestyén Botond, Bíró Tamás. Cserejátékosok: Bartók Alpár (kapus), Bóni Csaba, Birtalan Tamás, Szín Ferenc, Balogh Szilárd, Hadnagy Tamás, Bóné Márk, Baga István Szabolcs, Nagy Botond. Stáb: Demény Norbert (vezetőedző), Antal Szilamér (erőnléti edző), Tiberiu Lung (kapusedző), Mikó László (másodedző), Simó Zalán (kinetoterapeuta).
Bucovina: Andrei Udeanu – Emanuele Leonte, Andrei Dumitraș, Mugurel Florescu, Abel Coajă, Andrei Sahlean, Radu Ungurianu, Adrian Stroe, Alexandru Aftanache, Ioan Străjeru, Ionel Stoian. Cserejátékosok: Cristinel Butnariu (kapus), Gabriel Ichim, Alexandru Irimescu, Ionuț Plămadă, Cătălin Coroamă, Bogdan Baciu, Armand Svichi, Robert Șpac. Vezetőedző: Dumitru Plămadă.
Játékvezetők: Gheorghe Cătălin Drugea (Buzău), Dorinel Colniceanu (Tulcea) és Daniel Marius Gîță (Galac).
Megfigyelők: Daniel Lazăr (Ploieşti) és Robert Dumitru (Sepsiszentgyörgy).