A döntetlennel Bukarestben dől el, ki marad az EL-ben

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 22., 22:13

A Raiffeisen Arénában csapott össze csütörtökön este a LASK Linz és az FCSB a labdarúgó Európa Liga utolsó selejtezőkörében. Felejthető mérkőzést játszottak, a visszavágón kapunk választ, ki marad ezen a szinten.

Döntetlent harcolt ki Ausztriában az FCSB Fotó: Facebook/FCSB

Nagy volt a tétje a meccsnek, ugyanis a továbbjutó ott lesz az Európa Liga főtábláján, míg a kieső a harmadik legrangosabb európai kupasorozatban, a Konferencia Ligában folytatja a menetelését. A kezdő sípszó után mindkét együttes óvatos volt, egyik sem kockáztatott sokat, igazán nagy gólszerzési helyzetet pedig egyik kapu előtt sem alakult ki.

Az első helyzetre több mint félórát kellett várni, ekkor Adil Taoui maradt üresen, a hazaiak támadója nem hibázta el a ziccert, előnyhöz juttatta a csapatát (1–0). Jól reagált a bekapott gólra a bukaresti együttes, előbb egy labdaszerzés után sikerült veszélyeztetnie, majd a játékrész hosszabbításában Miculescu fejesével egyenlített (1–1).

A fordulást követően többet volt a labda az FCSB-nél, viszony nem tudott élni a mezőnyfölény nyújtotta lehetőségekkel, egyik kapu sem forgott igazán nagy veszélyben. Az egyik oldalon Siebenhandl hárított egyet, míg a másik térfélen Berisha lövése csattant a keresztlécen.

Az eredmény nem változott, igazságos 1–1-es döntetlen született Linzben, a továbbjutó kiléte egy hét múlva dől el Bukarestben.