A csütörtök esti Nagyszebeni Hermannstadt FC–Petrolul Ploiești párharc zárta a labdarúgó 2. Liga nyolcadik fordulóját. A két együttes az élről várta a játéknapot.
Mindkét csapat támadószellemben kezdett, több helyzetet kidolgozott, az első félidő egyetlen találatát a hazai csapat könyvelhette el, a 44. percben Petrescu büntetőt értékesített. A második játékrész közepén Seto tizenötről lőtt a hosszúba, ezzel egyenlítettek a vendégek.
A folytatásban egyik fél sem kockáztatott, a kapuk nem forogtak veszélyben, maradt az 1–1-es állás.
Ebben a fordulóban a három élen álló gárda közül a Kolozsvári U járt a legjobban, győzni tudtak, így ugyanannyi ponttal rendelkeznek, mint a második helyezett nagyszebeniek, illetve két egységgel maradnak le az éllovas Petrolul mögött.
Azaz, roppant szoros az egyenes feljutásért zajló küzdelem – az első kettő szerez erre jogot.
2022. 05. 04. 16:30 | Unirea Slobozia Slobozia | Concordia Chiajna Chiajna | 1-1 |
2022. 05. 04. 19:00 | Bukaresti Steaua Steaua | Kolozsvári U Kolozsvári U | 0-2 |
2022. 05. 05. 20:00 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Petrolul Ploiești Petrolul | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 8 | 2 | 4 | 2 | 7-7 | 59 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 8 | 4 | 4 | 0 | 12-4 | 57 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 8 | 4 | 3 | 1 | 12-6 | 57 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 8 | 2 | 3 | 3 | 8-10 | 46 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 8 | 1 | 2 | 5 | 7-15 | 41 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 8 | 1 | 4 | 3 | 6-10 | 40 |
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!