Hirdetés

Diószegi László: „ha az egész ország ellenünk, mi akkor is itt leszünk”

Diószegi László csapatát méltatta az 1–1-es eredmény után
Fotó: Pinti Attila

Hatalmasat küzdött kettős emberhátrányban a Sepsi OSK, az összecsapás végén abszolút megérdemelten szerzett pontot a Petrolul Ploiești ellen. A lefújás után Diószegi László klubelnök és Gyenge Szilárd nyilatkozott a Székely Sportnak.

A Sepsi OSK jobban kezdte a szombati esti hazai mérkőzést ellenlábasánál, azonban az első félidőben a két kiállítás jelentősen megváltoztatta a meccs képét. A klubelnök meglátása szerint nyilvánvaló, hogy ha nincs a két piros lap akkor nem ilyen eredmény születik.

Ez az egy pont elképesztően sokat számít morálisan a fiúknak, bent voltam az öltözőben és annyira örültek neki, mintha kupát nyertünk volna. Érzésem szerint abszolút jogos ez az öröm, ugyanis én nem tudom hogy volt-e valaha olyan, hogy valaki 70 percen keresztül kilenc emberrel játszott tizenegy ellen 1–0-nál és 1–1-re tudta menteni a mérkőzést”

– nyilatkozta elégedetten a Székely Sportnak Diószegi.

Hirdetés

Kapcsolódó

Az egyenlítés után ismét támadásba lendült a Petrolul, ebből igyekezett profitálni a Sepsi OSK. Labdaszerzés után három hazai játékos vezethetett volna ellentámadást két védővel szemben, azonban Sebastian Colțescu játékvezető rosszul helyezkedett és megpattant rajta a játékszer, ami ezáltal a vendégekhez került.

Ennek ellenére a sípmester nem állította meg a játékot, a sárga mezes alakulat pedig veszélyes helyzetet alakított ki ebből.

Ez az egy szituáció tökéletesen leírja mi történt az egész mérkőzésen és mutatja, hogy milyen volt a játékvezetés. Soha nem szoktunk a bírókkal foglalkozni, de úgy érzem itt az ideje kimondjuk: ha az egész ország ellenünk, mi akkor is itt leszünk.

Szeretném megköszönni annak a 3000 nézőnek, aki kijött és kilátogatott erre a találkozóra, bízott a csapatban, bízott bennünk. A segítségük is kellett ahhoz, hogy egy óriási pontot tudjunk szerezni” – mondta el a mérkőzés után Diószegi László klubelnök a Székely Sportnak.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A háromszéki alakulat a következő játéknapon a Jászvásári Poli otthonába látogat, azonban Valentin Suciu vezetőedző nehézségekbe ütközhet, amikor a keretet kell összeállítania.

A mai napon két játékosunk piros lapot kapott, így értelemszerűen nem léphetnek pályára egy hét múlva szombaton a Poli ellen, Mino Sota a végén megkapta az ötödik sárgáját, így ő sem lesz bevethető. Sajnos a játékvezető nagyon könnyen szórta a sárga lapokat, a pirosról nem is beszélve.

Természetesen visszanéztünk mindent, Kallaku eseténél valóban adható volt a piros, de Coman arra kapta a második sárgát, hogy nyújtott lábbal ment a kapus felé és a labdát próbálta megjátszani, hozzá sem ért a játékoshoz, ez röhejes volt” – fejtette ki a véleményét Diószegi.

A Szuperliga alapszakaszának fele lejárt a Sepsi OSK számára, a csapat a nyolcadik helyet foglalja el, ami az idény végén alsóházi rájátszást fog érni.

„Ezzel nem tudunk elégedettek lenni, nagyobb célokat tűztünk ki amikor elindultunk, de ha mindig így fognak harcolni a fiúk és továbbra is így fognak működni a dolgok, mint ahogy ma működött, akkor reális esélyekkel vágunk neki az alapszakasz második felének” – értékelt a klubelnök.

Gyenge Szilárd: „megmutattuk hogy van erő ebben a csapatban”

A Sepsi OSK kapuját immár egymás után ötödik alkalommal Gyenge Szilárd védte. Az FK Csíkszeredától szerződtetett fiatal kapus a Székely Sport kérdésére válaszolva elmondta, nagyon jó érzés számára, hogy megkapta a lehetőséget és igyekszik élni vele. „Úgy érzem, hogy jó úton haladok, még nagyon sok van bennem, meccsről meccsre próbálok minél többet fejlődni” – jegyezte meg.

Újabb mérkőzésen kapta meg a lehetőséget Gyenge Szilárd •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Újabb mérkőzésen kapta meg a lehetőséget Gyenge Szilárd
Fotó: Pinti Attila

A Petrolul ellen kiharcolt döntetlenről úgy nyilatkozott, küzdeni akarásból mindenki jelesre vizsgázott.

A szünet után kilenc emberrel kijöttünk az öltözőből, tudtuk, hogy mit akarunk csinálni, ezt meg is valósítottuk és lényegében elégedettek kell legyünk ezzel az egy ponttal. Nagyon boldogok vagyunk, megmutattuk hogy van erő ebben a csapatban, le a kalappal mindenki előtt”

– fogalmazott Gyenge Szilárd.

Hozzátette, a szünetben átbeszélték, hogy nyolc mezőnyjátékossal az az elvárás, hogy minél szűkebben védekezzenek, és üresen hagyták a széleket. „Az ellenfél a legtöbbször beadásokkal próbálkozott, amiket nagyon jól megoldottunk, nem tudtak mit kezdeni velünk, a legjobban végeztük el a feladatunkat ami a félidőben ki volt adva” – árulta el a Sepsi OSK kapusa.

Győzelemmel felérő döntetlen

„Tényleg úgy érezzük magunkat, mintha győztünk volna. Az utolsó pillanatig reménykedtünk, a közönségünk végig mellettünk volt, azt hiszem, ma este mi voltunk a legfontosabbak. A félidőben azt beszéltük az öltözőben, hogy semmi sincs veszve, egygólos hátrányban vagyunk csak. Amikor 11 a 11 ellen játszottunk, akkor semmi esélyük sem volt. Nekünk a reményt végig fenn kellett tartsuk. Jól végződött számunkra a meccs, ez olyan, mintha győzelmet arattunk volna. Mindenki keményen dolgozott ma, beleértve azokat is, akik pirosat kaptak, a csapatban mindenkinek jár a gratuláció” – mondta a meccs végén Andres Dumitrescu a mérkőzést közvetítő tévétársaságoknak.

Andres Dumitrescu a mérkőzés végén egyenlített •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Andres Dumitrescu a mérkőzés végén egyenlített
Fotó: Pinti Attila

„Nagyon akartuk a győzelmet. Talán a hétközi vereség (Gyulafehérvár ellen 0–1 a Román Kupában) két gyerekes, felelőtlen hibához vezetett. Küzdelmes meccs volt.

Tudtuk, hogy kettős emberhátrányban nem sok esélyünk van, de a fiúk dicséretet érdemelnek, rendkívüli módon mozgósították magukat. Győzelemnek érzem ezt.

Ciobotariu, Ninaj, Haruț, mindannyian nagyon jól játszottak. Mindenki megérdemli a dicséretet. A szünetben kicsit átsrtukturáltuk magunkat, tudtuk, hogy csak kontratámadásból van esélyünk, és örülök, hogy ez sikerült” – összegzett Valentin Suciu.

Valentin Suciu győzelemként éli meg a döntetlent •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Valentin Suciu győzelemként éli meg a döntetlent
Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK vezetőedzője újságírói kérdésre kiemelte, hogy a meccskeretből kihagyott Niczuly Rolanddal nincs semmilyen problémája. „Nagyon jól edz, szerintem eljön az ő ideje is. Ő egy jó játékos, akinek hangja van az öltözőben, eljön majd az ő ideje is sora, és remélem, jól fog teljesíteni” – mondta a Sepsi első számú csapatkapitányáról.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Krónika

Szörnyethalt egy román hegymászó a világ legmagasabb vulkánján

Életét vesztette egy román alpinista egy expedíció során a chilei Ojos del Salado tűzhányón, amely a világ legmagasabb aktív vulkánja. A chilei csendőrség speciális egységei rendkívül nehezen megközelíthető helyről próbálják meg kiemelni a holttestet.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Korai góllal nyert, még reménykedhet a felsőházban a Kolozsvári CFR

Korán megszerezte a vezetést, majd fegyelmezett játékkal meg is őrizte előnyét a Kolozsvári CFR, amely pénteken este 1–0-ra nyert az FC Botoșani vendégeként a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Megnyírbálná az élvonalbeli mezőnyt a ligaelnök

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elnöke, Gino Iorgulescu azt szeretné, ha a közeljövőben néggyel kevesebb, csak tizenkét csapattal rendeznék az élvonalbeli bajnokságot.

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Döntetlen a tengerparton, emberelőnyös FCSB-siker (videóval)

A hétfői két mérkőzéssel zárult a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszadik játéknapja. Az FCSB egyet lépett még előre, hogy bejusson a felsőházba.

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

A szépítés összejött, az egyenlítés már nem az FK Csíkszeredának a CFR otthonában (videóval)

Nagyon gyengén kezdte mindkét játékrészt Kolozsváron az FK Csíkszereda, a házigazda ezt kihasználva kétgólos előnybe került. Sikerült ugyan szépíteni a vendégeknek, de az egyenlítés már nem sikerült, ráadásul a végén a CFR büntetőből lezárta a mérkőzést.

Most jön a bizonyítás időszaka – Ilyés Róbert az UEFA Pro licencről, karrierje legnagyobb kihívásairól

Az UEFA Pro licenc megszerzése után Ilyés Róbert új fejezethez érkezett. Jelenleg ő a Szuperligában a legrégebben kinevezett vezetőedző, felelősségről, fejlődésről, családi áldozatokról mesélt a Székely Sportnak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!