A Sepsi OSK elképesztő végjátékban harcolta ki a felsőházba jutást, miután pénteken este 2–1-re győzött a Petrolul Ploiești otthonában a Szuperliga alapszakaszának zárófordulójában. A siker elegendő volt a legjobb hat közé kerüléshez, a háromszékiek vetélytársai közül ugyanis senki nem tudott nyerni.
A lefújás után a Sepsi OSK játékosai Marius Ștefănescu vezetésével „Szentgyörgy, Szentgyörgy!” skandálással fergeteges ünneplésbe kezdtek az öltözőben, amelybe aztán Bernd Storck vezetőedző is bekapcsolódott.
„Úgy érzem, sírni tudnék örömömben. Nem gondoltam, hogy nyerni fogunk, és a további eredmények nekünk kedveznek. Gratulálok a fiúknak, rendkívüli módon küzdöttünk, mindent beleadtunk. A Petrolul gólja után már nem hittem a továbbjutásban.
– nyilatkozta a mérkőzés után Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke.
Mint mondta, nem akar nagy szavakkal dobálózni, a lényeg az, hogy bejutottak oda, ahol a helyük van, és ha két, három, négy meccset megnyernek, akkor nagyon büszkék lesznek.
– jegyezte meg.
Diószegi László azt is elárulta, hogy milyen értékű prémiumokat kapnak majd a játékosok.
A játékosoknak külön bónusz jár, körülbelül 5000 eurót kapnak a rájátszásba jutásért, és további 900 eurót ezért a győzelemért. Tényleg megérdemlik” – ismertette.
A sepsiszentgyörgyi csapat Florin Ștefan meccs eleji góljával került előnybe. „Örülök, hogy betaláltam, sokkal édesebb a győzelem, ha hosszabbításban nyerünk. A többi eredmény is segített nekünk. Mindent kockáztattunk és győztünk. A lényeg, hogy megszereztük a három pontot, amivel bejutottunk a rájátszásba” – mondta.
A balhátvéd nem elégszik meg azzal, hogy a legjobbak közé kerültek, azt szeretné, ha megnehezítenék az élcsapatok feladatát.
– mutatott rá.
„Boldog vagyok, jól kezdtük a mérkőzést, mi szereztük az első gólt. Mindent beleadtunk, a többi eredménytől függetlenül nyerni akartunk. Sajnos az ellenfél kiegyenlített, de szerencsénk volt, és minőség a csapatban, hogy belőjük a második gólt.
– fogalmazott Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője.
Kiemelte, a hajrában kapott gól után úgy döntöttek, mindent feltesznek egy lapra, ezért előre küldtek még egy védőt, és megpróbáltak gólt szerezni, ez pedig nyerő húzásnak bizonyult.
– vetítette előre a német szakvezető.
A Sepsi OSK negyedik alkalommal jutott be a bajnokság felsőházi rájátszásába, ahol akár az előző szezonban, idén is ugyanaz a hat csapat, azaz a székelyföldiek mellett, az FCSB, a Rapid, a Kolozsvári CFR, az U Craiova és a Farul találkozik egymással. A sepsiszentgyörgyi együttes a hatodik helyről kezdi a playoff küzdelmeit, amelynek első fordulójában idegenben az éllovas FCSB ellen játszik.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!