„Örülök, hogy összehoztuk ezt a tornát. Huszonöt kiadás után most volt egy újabb ráadás. Amennyiben visszanézünk, akkor a székelyudvarhelyi téli idénybeli teremtornákból csak ez maradt fenn. Többen is jelezték, hogy bár a környéken vannak még hétvégi pénzdíjas focitornák, de mégis ez a csúcspont.
Előzően tizennyolcan jelezték, hogy részt vennének, de csak tizenhat hely volt.
Voltak jó mérkőzések, de be kell látnunk, hogy a színvonal kissé visszaesett az elmúlt szezonokhoz képest” – mondta el a Székely Sport megkeresésére Somolyák István főszervező.
Arra a kérdésre, hogy lesz-e folytatás, jövőben is megrendezik-e ezt a tornát, visszafogottan válaszolt: „Nem rajtunk múlik. A csapatok benevezési díja épp a kiadásokat fedezte. Most már jelezték, hogy biztonsági emberekre lesz szükség a következőkben. Persze, szeretném, hogy ne szakadjon meg a hagyomány” – tette hozzá.
Somolyák István szerint Betfalva és Lövéte kiemelkedett a mezőnyből, a sorolás úgy hozta, hogy ketten már a negyeddöntőben farkasszemet néztek, 1–1 után büntetőkkel jutott tovább a későbbi bajnok.
Egy érdekes jelenetet is kiemelt az idei Udvarhely körzeti teremtornáról, amennyiben lenne Fair Play-díj,
akkor azt a farkaslaki Simó Magornak adta volna, amiért egy igencsak kecsegtető gólszerzési szituációból megállt, mert látta, hogy az előtte lévő felsőboldogfalvi játékos éppen igazítja a cipőfűzőjét.
Betfalva együttese emelte magasba az idei serleget. A keret nagy része székelykeresztúri játékosokból áll – ismertette Somorai János csapatvezető.
„Másfél éve alakultunk újjá, tavaly is szerettem volna, hogy megnyerjük a tornát. Akkor nem voltam itthon, külföldön tartózkodtam. Ez meglátszódott a csapat teljesítményén, még a csoportból sem jutottak ki.
Hatalmas eredmény ez számunkra, ez a téli időszak teremtornáinak a krémje. Ezt megnyerni nagyon jó érzés” – fejtette ki a Székely Sportnak.
A betfalviak szereplése a nagypályás bajnokság őszi szezonjában nem igazán volt a legjobb. Sérülések tizedelték az együttest, de amint Somorai elmondta, a tornagyőzelem nagy löketet ad majd a fiúknak a tavaszi szezonra.
„Lövétét és Korondot tartom a legjobb csapatoknak a teremben. A sorsoláson sok múlik, mi igencsak kemény csoportba kerültünk, aztán a kieséses szakaszban is rögtön a lövéteiek következtek. Büntetőkkel nyertünk ellenük. Mindenki akarta a győzelmet, a kapusunknak sokat köszönhetünk, de igazából mindenki odatette magát” – nyilatkozta Somorai János.
Egy szűk hónap maradt az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek számára a tavaszi idény kezdetéig. A tervek szerint március 9-én a kupameccsekkel indítják a szezont.
A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.
A finn Markus Juurikkala első alkalommal vezeti a romániai férfi jégkorong-válogatottat: november elején Otopeni-ben edzőtáboroznak, majd Litvániában jégre is lépnek a Nemzetek Európai Kupája első fordulójában.
Közleményt adott ki a rendőrség a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében: a boncolás szerint október 20-án, hétfőn következhetett be a haláluk, két nappal azelőtt, hogy megtalálták őket. Az ügyben az öngyilkosság gyanúja is felmerül.
A boncolás előzetes eredményei szerint a Hargita megyei szépvízi víztározó közelében, egy személygépkocsiban holtan talált két fiatal október 20-án halt meg – közölte pénteken a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
A francia Carrefour romániai üzleteinek eladására készül – adta hírül pénteken a francia sajtóra hivatkozva a Hotnews.ro hírportál.
Besztercén is gázrobbanás történt vasárnap reggel. A rahovai tömbháztragédiával kapcsolatban új részletek derültek ki. Az erdélyi megyékben pedig elég sokat lopják a gázt, ami rendkívül veszélyes.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!