Csoportgyőztes lehet az FK Csíkszereda, egy pont elégséges az SZFC-nek

Székely Sport 2022. április 21., 18:06 utolsó módosítás: 2022. április 22., 13:46

A rájátszás első helyéért vívott harcban fontos meccseket játszanak a Hargita megyei labdarúgó-együttesek, a 2. Liga alsóházának 1-es csoportjában éllovas FK Csíkszereda a második Bukaresti Metaloglobus vendége lesz, míg a 3. Liga 5-ös csoportjának felsőházát vezető Székelyudvarhelyi FC a Sepsi OSK II-höz látogat.

Pontot kell szereznie a székelyföldi gárdának Fotó: Pinti Attila

Az FK jelenleg négy ponttal vezet a Metaloglobus előtt, az alsóházi rájátszásból még három forduló van hátra, így amennyiben a pénteken 11 órakor kezdődő mérkőzésen begyűjti a három pontot, megnyeri az 1-es csoportot.

A döntetlen is jó eredmény lehet Dican Ferenc tanítványainak, akik úgy négy pont előnnyel várhatnák az utolsó két meccset. A Metaloglobus–FK Csíkszereda mérkőzést élőben közvetítik a piros-feketék Facebook- és YouTube-csatornáján.

5

A 3. Liga 5-ös csoportjának felsőházában éllovas Székelyudvarhelyi FC a negyedik helyen álló Sepsi OSK II.vendége lesz pénteken délután 5 órától. Amennyiben pozitív eredményt érnek el az udvarhelyi fiúk (győzelem vagy döntetlen), akkor matematikailag is bebiztosítják helyüket az osztályozó első körében.

Apró lépésekkel közelít a másodosztály felé a Székelyudvarhelyi FC Fotó: Erdély Bálint Előd

A jelenleg harmadik Barcarozsnyó lemaradása 18 pont, és csak akkor tudná utolérni az élen álló SZFC-t, ha mind a hat meccsét megnyeri, Mihai Ianc együttese pedig egyetlen pontot sem szerez a rájátszásban. Az erőviszonyokat tekintve erre nagyon minimális az esély.