Kiváló formában és önbizalommal várja a moszkvai mérkőzést a magyar csapat, amely a másik két csoportellenfelét már legyőzte idegenben, szeptemberben Törökországban, múlt vasárnap Szerbiában nyert 1–0-ra, a kettő között pedig múlt csütörtökön Bulgáriában is diadalmaskodott az Európa-bajnoki pótselejtezőben. Az oroszokkal szemben viszont egy hónappal ezelőtt 3–2-re alulmaradt Budapesten, de a háromgólos hátrányból tudott felállni, és még az egyenlítésre is megvolt a lehetősége.
Marco Rossi szövetségi kapitány elmondása szerint a győzelmek ellenére két lábbal a földön kell maradniuk, az elmúlt időszak mérkőzéseiből a megfelelő tanulságokat kell levonni, és továbbra is ugyanazzal a hozzáállással kell dolgozni, mint eddig, mert ha fegyelmezettek a játékosok és betartják a taktikát, akkor nagy dolgokat érhetnek el.
A találkozó előtt a két együttes az első két helyet foglalja el a 3-as csoportban, a legerősebb riválisnak számító Oroszország eddig hét pontot gyűjtött, a magyarok eggyel lemaradva másodikok.
Nehéz helyzetben van az Ausztria elleni bukaresti mérkőzésre készülő román válogatott, hiszen a sikertelen izlandi Eb-pótselejtező után múlt vasárnap 4–0-s vereségbe szaladt bele a norvégok otthonában. A keretben uralkodó hangulatról és a csapat képességeiről sok mindent elmond Mirel Rădoi szövetségi kapitány kijelentése, miszerint már azzal is megelégedne, ha ezúttal elkerülnék az újabb nagyarányú vereséget.
Az idegenbeli meccsen a románok meglepetésre 3–2-re győzni tudtak a favoritnak tartott vetélytársuk ellen, amely minden bizonnyal vissza szeretne vágni. Az összecsapást megelőzően a román csapat négy ponttal a harmadik helyen áll az 1-es csoportban, az osztrákok eddigi két győzelmükkel az élen vannak.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!