Idén Észak-Cipruson kellett volna megrendezzék a Független Labdarúgó-egyesületek Szövetsége (CONIFA) Európa-bajnokságát, azonban a február elején bekövetkezett törökországi és szíriai földrengés miatt törölték a tornát. Mivel az Eb egyben kvalifikációs esemény lett volna a 2024-es világbajnokságra – amit Kurdisztánban rendeznek majd meg –, a CONIFA vezetősége selejtezőket írt ki az európai válogatottak számára.
A tíz európai együttest négy csoportba sorolták, a selejtezős mérkőzéseket a nyáron rendezik.
Székelyföld házigazdája lesz a C csoportnak, ahol Chameria (Albánia) és Két Szicília Királysága (Olaszország) válogatottjai lesznek az ellenfelek. A vébéselejtezők időpontja: június 30.–július 2.
„Egyeztettünk Szondy Zoltánnal, az FK Csíkszereda elnökével, nagyon optimistán és lelkesen várjuk a vébéselejtezőket. A földrengés miatt elmaradt az észak-ciprusi Eb, ezért meg kellett oldani a selejtezést a vébére. A világbajnokságon a címvédő Kárpátalja mellett hat európai csapatnak van hely, az Eb-győztes Dél-Oszétia is tagja a mezőnynek, a négy selejtezőcsoport győztese mellett kijut még a legjobb második helyezett is.
– mondta el megkeresésünkre Wenczel Kristóf, a Székelyföld Labdarúgó-egyesület vezetője. Hozzátette, hogy szoros együttműködésben az FK Csíkszeredával folyamatban van a válogatott szakmai stábjának kialakítása.
„A szakmai háttérnél Szondy teljes együttműködésről biztosított minket.
– tette hozzá Wenczel.
A CONIFA alelnöke kiemelte, hogy jövőre a nőknél is megrendezik a világbajnokságot, melynek házigazdája a norvég Bodø városa lesz. „Egyelőre hatcsapatosra tervezik a tornát, de könnyen elképzelhető a létszámnövelés, erre is ki akarunk jutni a székely válogatottal” – folytatta.
Zárásként kiemelte hogy sikerült megegyeznie a Ferencváros Öregfiúk vezetőivel, így a tusványosi hétvégén (július 21–23.) Sepsiszentgyörgyön a Sepsi OSK stadionjában FTC–Székely válogatott öregfiúk barátságos mérkőzést rendeznek majd.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!