Az ifjúsági csapat már a második edzőtáborát szervezi egy hónap alatt, szeptember elején ugyancsak egy hetet készült együtt, és barátságos meccsen 3–2-re sikerült legyőznie az FC Voluntari-t. A mostani felkészülési időszak végén a válogatott ismét játszik egy edzőmérkőzést, az ellenfelet még nem ismertették.
Daniel Oprescu szövetségi kapitány – akárcsak egy hónappal ezelőtt – ismét behívta a keretbe az FK Csíkszereda két labdarúgóját, Casiadi-Bakó Somát és Szondy Botondot.
Ugyancsak a keretben található a Kolozsvári CFR tehetséges kapusa, Hindrich Ottó, aki az előző szezonban bemutatkozott az élvonalban.
A román U19-es válogatott automatikus résztvevője lesz a jövő évi, nyolc csapatot felvonultató korosztályos Európa-bajnokságnak, amelyet 2021. június 30. és július 13. között rendeznek négy helyszínen.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!