Három labdarúgótornát szervez rendszeresen a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége: 2012 óta zajlik a gyerekek számára kiírt Szeret Kupa, 2015-től a felnőttek Moldva Kupája, 2018-től pedig a középiskolások, a 14-18-év közöttiek számára szervezett Csángómagyar Ifjúsági Vándorkupa, amelynek első kiírása Gyimesbükkön zajlott, a következő kettő pedig Bákóban tartották.
Tizenegy csapat vett részt az idei megmérettetésen: Trunk, Diószén, Forrófalva, Dumbravén, Lábnyik, Diószeg, Gyimesbükk, Magyarfalu, Újfalu-Szitás, Somoska és Bákó, akik előbb három csoport keretében, majd az egyenes kieséses szakaszban léptek pályára, összesen 24 mérkőzésen – tudtuk meg Deák Ferenc csíkszeredai labdarúgó játékvezetőtől, aki immár nyolc éve vesz részt a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége által rendezett focitornákon.
A kispályás tornán a csapatok 5+1-es felállításban léptek pályára, a torna különlegessége volt, hogy minden csapatnak legalább egy lány is tagja kellett legyen. A döntő mérkőzést Diószeg és Diószén vívta, és az utóbbi javára dőlt el.
Ugyancsak a kupagyőztes Diószénből került ki a legjobb kapus Dănuţ Helciug. A fair play díjat Dumbravén csapata érdemelte ki, a legjobb női játékosnak a magyarfalvi Jesica Ghiurcát választották, gólkirály pedig a diószegi Bortos Robert lett – olvasható a Moldvai Csángómagyar Szövetség közösségi oldalán.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!