Csak egyenlítésre futotta a KSE-nek, nyert a Sepsi OSK II.

Daczó Hodor Barna 2023. április 08., 20:57

Szombaton a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának második fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán döntetlent játszott a Brassói Tâmpa Kids csapatával. A Sepsi OSK II. idegenből elhozta a pontokat.

Meglehetett volna a győzelem is Fotó: László Ildikó

Az 5. csoportban játszott mérkőzés elején a KSE „az öltözőben maradt”, ugyanis a Cenk alattiak már a 2. percben Bunduc hálójába találtak. A folytatásban a kézdieknél volt többet a labda, ám nem sikerült veszélyeztetni az ellenfél kapuját, és az egyenlítő gól helyett a brassóiak növelték előnyüket. A 38. percben a 16-os bal oldali sarkáról a tehetetlen Bunduc kapujának jobb felső sarkába küldte a labdát a támadó. A hazaiak a 43. percben szépítettek, amikor egy veszélytelennek tűnő beadást a brassói hálóőr a kapuba segített.

Szünet után határozottabban támadott a KSE, és a 48. percben Sánta L. egy szabadrúgást értékesített 20 méterről.

A győzelmi kényszerrel pályára lépő hazaiak próbálták megszerezni a harmadik gólt, ám támadásaikat az ellenfél védők ártalmatlanították. Az utolsó tíz percben aztán felpörögtek az események. Előbb a 82. percben Bunduc hárított egy közeli lövést, majd a 88. és 93. percek között a KSE játékosai hagytak ki négy óriási helyzetet: a repertoárban alapvonalról visszagurított, üres kapu előtt elcsorgó labda, illetve alig pár méterről kihagyott ziccer is szerepelt. A mérkőzés egy újabb brassói helyzettel ért véget, ám Bunduc ezúttal is hárított.

Gazda József a KSE edző-játékosa a lefújás követően így értékelt:

A fiúk nagyon akarnak, mindent beleadnak. Ám, sajnos, amint a nézőtérről is látszik: nincs érték, nincs, aki feltegye az i-re a pontot. 4-5 tiszta helyzetből nem tudunk egy gólt szerezni, másrészt viszont nagyon könnyen kapunk találatokat”.

A forduló másik meccsén a Sepsi OSK fiókcsapata Zernyestre utazott, ahol a végjátékban szerzett két találattal megszerezte a maximális pontszámot.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, alsóházi rájátszás, 2. forduló:

KSE – Brassói Tâmpa Kids 2–2 (1–2).
Gólszerzők: Páll Kristóf, Sánta Lóránt, illetve Pleiașu, Nechita.
KSE: Bunduc – Albu A., Tankó Zs., Péter Á. (Bandi Á. 57), Gajdó T. – Sánta T. (Bântă I. 74), Bagoly B. (Szőcs L. 74), Páll K. (Papp L. 57) – Sánta L., Gegely A. (Pătrășcoiu 45.), Locotuș M.

Zernyesti Olimpic–Sepsi OSK II. 2–3 (1–1).
A vendégek gólszerzői: Nistor Ákos (6.), Dobozi Krisztián (85.), Kocsis Norbert (88.).