Egy pontot tudott otthon tartani az FK Csíkszereda női csapata

Dobos László 2023. november 04., 18:48

A játék képe alapján igazságos döntetlennel zárult szombaton délután az FK Csíkszereda–Temesvári Poli mérkőzés a női labdarúgó Szuperligában. A hazaiak kapusa, Tankó Réka a második félidőben büntetőt hárított.

Tankó Réka (13-assal), a csíki kapus kiválóan látta el feladatát Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A vendégek kezdtek jobban, és már a 14. minutumban megszerezték a vezetést, amikor egy mélységi passzt követően Dimitra Ivanova került ziccerbe, a temesvári játékos kicselezte a csíki kapust, Tankó Rékát, majd éles szögből a hálóba lőtte a labdát (0–1). Két perccel később egyenlített a székelyföldi alakulat: Herczeg Andrea tört kapura, befejezésként pedig a kapust is elfektetve lőtt a hálóba (1–1).

Az FK Csíkszereda csapata a mérkőzés előtt Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

Nem sokkal később újra Herczeg Andrea villant, jobb oldali beadását Tóbik Melánia a kapuba fejelte (2–1). A 34. minutumban Tankó Réka nagy védéssel tartotta meg az előnyt, a bal felső sarok felé tartó labdát öklözte szögletre. Szünet előtt növelte előnyét az FK: Mitri Rita balról, a tizenhatos vonalától védhetetlen gólt lőtt a rövid felsőbe, a kapufa alá (3–1).

A második félidőben a vendégek uralták a játékot, a házigazdák pedig ellentámadásokkal próbálkoztak. Az 50. percben a játékvezető Bratu ellen szabálytalanságot látott a csíki 16-oson belül, és 11-est ítélt a vendégeknek. A büntetőt a lila-fehérek csapatkapitánya, Teodora Meluță végezte el, a jobb alsó sarokra tartó lövését azonban hatalmas bravúrral, lábbal védte Tankó Réka. Rohamozták a temesváriak a csíki kaput, és ez a 69. percben góllá érett, a hazaiak sorozatos védelmi hibáit kihasználva Dimitra Ivanova csapott le egy labdára, betört a büntetőterületre, és értékesítette a helyzetet (3–2).

Szőke Eszter (elől, a labdával) Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A 87. minutumban mintegy 18 méterről, kecsegtető helyzetből végezhetett el az FK szabadrúgást, de Herczeg Andrea lövése kevéssel fölé szállt. A játékvezető négy perc hosszabbítást jelzett, a mi stopperóránk szerint pedig a 95. percben a vendégek Andreea Sepețan találatával egyenlíttek (3–3), és pontot szereztek.

Antal Anita (pirosban), az FK csapatkapitánya Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A csíkiaknál Bartalis Barbara sérülés miatt nem játszhatott szombaton délután.

Hétközi forduló következik, az FK Csíkszereda szerdán, november 8-án a Banat Girls otthonába vendégszerepel, a mérkőzést Nagyősz (románul: Tomnatic) községben rendezik.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Temesvári Poli 3–3 (3–1).
Gólszerzők: Herczeg Andrea (16.), Tóbik Melánia (25.) és Mitri Rita (44.), illetve Dimitra Ivanova (14. és 70.), Andrea Sepețan 90.+4).
Játékvezetők: Sergiu Mavriche, Damian Antal és Claudiu Lucaci (mind Bákó). Megfigyelő: Vasile Vamanu (Bákó).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina (Orbán Aranka, 53.), Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Magyarics Zoé, Antal Anita, Balázs Csilla (Nyéki Anna, 78.), Herczeg Andrea, Szőke Eszter, Tóbik Melánia, Mitri Rita (Fülöp Boglárka, 89.). Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Kósa Zsombor (gyúró).
Temesvári Poli: Sara Câmpean – Laura Sondore (Dana Cioablă, 73.), Antonia Bratu, Teodora Meluță, Dyana Dawood (Shaira Pera, 73.), Nikoleta Kurja, Roxana Mirea, Anda Jivan, Dimitra Ivanova, Alexandra Boboc (Andreea Sepețan, 46.) Emilly da Silva Scaramelo (Elena Petrișor, 73.). Stáb: Mirel Albon (vezetőedző), Alin Crișanov (másodedző), Petru Țurcaș (kapusedző), Sabina Scurtu (erőnléti edző), Nelu Pera (gyúró).

0

Herczeg Andrea a gólnál a kapust is kicselezte •  Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda