Csak az egyenlítés jött össze az SZFC-nek Nyárádtő ellen

Székely Sport 2023. február 18., 15:01 utolsó módosítás: 2023. február 18., 16:33

Felkészülési mérkőzést játszott szombaton délben Maros és Hargita megye élmezőnyben tanyázó harmadosztályú labdarúgócsapata. Korai gólok és egy kiállítás jellemezték a meccset.

A felkészülés közepén tartanak a csapatok Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi FC

A Nyárádtőhöz közeli malomfalvi pályán lejátszott találkozón a hazaiak az első negyedóra lejártával szerezték meg a vezetést. A találatuk előtt ugyan szabálytalanságot követtek el, ám a játékvezető sípja néma maradt. Alig két percre rá a vendégek egyenlítettek Lázár Kristóf góljával, de nem sokkal később Nyárádtő büntetőből ismét előnybe került.

Félórát követően a Maros megyeiek emberhátrányba kerültek, az SZFC korábbi játékosa, Bálint Rajmond rúgta fel hátulról Marius Mateit, és egyből piros lapot kapott. Ezután tíz a tizenegy ellen folytatódott a játék, majd az udvarhelyiek megengedték, hogy a hiányzó ember a meccs végére visszaálljon a hazaiakhoz. Bár több nagy helyzet adódott főleg a nyárádtőiek előtt, újabb találat már egyik oldalon sem esett, így a házigazda 2–1-re nyert.

A 3. Liga 9-es csoportjában harmadik helyen álló Nyárádtőnek ez volt az ötödik barátságos mérkőzése a téli szünetben, korábban 1–0-ra kikapott és 2–1-re nyert a szintén harmadosztályú Kolozsvári CFR II. ellen, 12–0-ra múlta felül a Maros megyei 4. Ligában szereplő Marosvásárhelyi Atletic-et, valamint 3–1-re verte az éllovas Radnóti SK-t. Az 5-ös csoportban ötödik helyezett Székelyudvarhelyi FC eddig az FK Csíkszereda U18-as és a harmadosztályban szereplő csapataival mérkőzött meg, előbbit 4–0-ra, utóbbit 1–0-ra győzte le.