Csak az ASA nem tudott nyerni a favoritok közül

Székely Sport 2022. április 17., 08:55

Szombaton elkezdődött a rájátszás a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjában: a felsőházban a három esélyes csapat mind megszerezte a győzelmet, a Marosvásárhelyi ASA viszont máris botlott.

Máris elveszítettek két pontot, nőtt a hátrányuk az éllovashoz képest Fotó: Haáz Vince

Az alapszakaszban legjobban teljesítő Marosvásárhelyi SE fölényes sikerrel kezdett, a Sziget utcai stadionban 5–0-ra győzte le Ákosfalvát, a házigazdák góljait az egyaránt kétszer betalált Fehér Szilárd és Moldován Tamás, illetve Ionuț Chețan szerezték.

A rájátszást a vásárhelyiekkel azonos pontszámmal kezdő Marosludasi Mureșul ennél jóval nehezebben szerezte meg a három pontot, hazai pályán 2–1-re nyert a Marosszentgyörgyi Kinder ellen.

A Radnóti SK-nak nem okozott gondot Kerelő legyőzése, négyet gurítottak az idegenbeli mérkőzésen.

A Marosvásárhelyi ASA viszont elveszített két pontot a városi vetélytárs Academica Transilvania vendégeként, ahol úgy játszott 1–1-es döntetlent, hogy tizenegyest rontott, és a végén nem tudta kihasználni emberelőnyét.

Az alsóházi rájátszás első fordulójának eredményei:
Marosoroszfalu–Dicsőszentmártoni Viitorul 1–0, Szováta–Nyárádszereda 2–1, Erdőszentgyörgy–Búzásbesenyő 0–2, Mezőszengyel–Mezőrücs 1–1, a Marosvásárhelyi Atletic szabadnapos volt, mivel a Nyárádtői Unirea II. visszalépett.

A rájátszásban csak egyszer találkoznak egymással a csapatok, amelyek nem viszik magukkal az alapszakaszban megszerzett pontjaikat. A felsőházban a két alapszakaszbeli csoportban első helyen végzett Marosvásárhelyi SE és Marosludasi Mureșul 3, a második Marosvásárhelyi ASA és Radnóti SK 2, a harmadik Marosszentgyörgyi Kinder és Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1, a negyedik Ákosfalva és Kerelő pedig 0 ponttal kezdtek. Az alsóházban (5–9. helyezettek) 4, 3, 2, 1 és 0 pont volt a leosztás.