Csak a szépítés sikerült emberelőnyben, szinte mindent kihagyott az FCSB

Sebestyén Ervin 2022. október 31., 23:04

A Kolozsvári U–FCSB mérkőzéssel zárult a labdarúgó Szuperliga 16. fordulója. Szünetben kétgólos előnye volt a kolozsvári alakulatnak, viszont az utolsó bő félórát emberhátrányban játszották, így volt miért izgulniuk.

Hiába játszott több, mint félórát emberelőnyben, kikapott az FCSB idegenben. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A hétfő esti találkozó első góljára 32 percet kellett várni, a vendégek a saját tizenhatosuknál veszítették el a labdát, Thiam pedig egy pillanatig sem habozott, tökéletesen lőtte ki a hosszút (1–0). Nem sokkal később megduplázta előnyét a kolozsvári gárda, egy beadást követően Filip elé került a játékszer, aki magabiztosan gurított a kapuba (2–0).

Közvetlenül a szünet előtt, a hosszabbításban Thiam járt közel a duplához, azonban a lövése a keresztlécen csattant, 2–0-s eredménnyel vonultak pihenőre a felek.

Az 57. minutumban Romario Pires kapott pirosat, ezzel nehéz helyzetbe hozva a hazaiakat, azonban az FCSB nem igazán tudott élni az emberelőny adta lehetőségekkel. Több gólhelyzetet kialakítottak, azonban Gorcea rendre a helyén volt és védeni tudott. A 86. percben Fülöp Lóránd kihagyta a kapussal szembeni ziccerét, erre pedig azonnal góllal válaszolt a bukaresti gárda: Cordea távoli lövése beakadt a hosszúba, ezzel izgalmassá tette a hajrát (2–1).

A legvégén nagyon közel jártak az egyenlítéshez is, Popescu remek tekerését Gorce kellett bravúrral szögletre tolja. Újabb találat nem született, maradt a 2–1-es kolozsvári győzelem, az FCSB négy nyert bajnoki után szenvedett vereséget.