Csak a szépítés sikerült az FK Csíkszereda farmcsapatának

Dobos László 2023. március 25., 17:56 utolsó módosítás: 2023. március 25., 18:42

Mezőnyjátékban egyenlő volt ellenfelével, azonban a kapu előtti éles szituációkban alulmaradt vetélytársával szemben, így hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda farmacsapata a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárófordulójában.

Elkerülhető találatokat kapott a székelyföldi gárda Fotó: Pinti Attila

Esős, tavaszias időben fogadta szombaton délután az FK Csíkszereda farmcsapata a Bákói CSM együttesét a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárófordulójában. Támadásokban, szögletrúgásokban és kapura-lövésekben egyenlő volt a rangsorban jobban álló ellenfelével szemben a csíki gárda, azonban a kapu előtti védekezési hibák, illetve a támadások befejezésében tapasztalt bakik megpecsételték számukra a mérkőzés sorsát.

A vendégek háromszor lőttek gólt a csíki kapu közeléből (a 16-oson belülről), a 26., a 65. és a 83. percben is. A találatokkal végződő támadások jó védekezéssel elkerülhetők lettek volna.

A szépítés az FK-nak a 86. percben jött össze, amikor a csereként beállt 16 és fél éves Szőke Lénárd egy bal oldalról elvégezett szöglet befejezéseként a hosszú alsóba fejelte a labdát (1–3).

Következik a rájátszás, de a két csapat nem találkozik többé ebben a szezonban. A bákóiak a felsőházban, a csíkiak pedig az alsóházban folytatják.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 17. forduló:

FK Csíkszereda II. csapata–Bákói CSM 1–3 (0–1).
Gólszerzők: Alin Priboi (26. és 65.) és Jose Cozma (83.), illetve Szőke Lénárd (86.).
Játékvezetők: Cosmin Roman, Radu Mihai Nistor (mindketten Jászvásár), Vlad Hrișcu (Vorovești). Megfigyelők: Petrișor Chirițescu (Brassó) és Veress Lóránt (Sepsiszentgyörgy).
FK Csíkszereda II. csapata: Lukács Dániel – Szin Ferenc, Vita Dániel, Vereguț Dániel, Göndör Alex Valentin, Balázs Lajos Norbert, Csürös Attila, Bujdosó Szilárd, Marvin Schieb, Csala Róbert, Jelena Richárd. Cserejátékosok: Bartók Alpár (kapus), Baga Szabolcs István, Leczki Norbert, Boné Márk, Birtalan Tamás, Sütő Zalán, Szőke Lénárd, Sebestyén Botond, Nagy Botond. Stáb: Demény Norbert (vezetőedző), Antal Szilamér (másodedző), Tiberiu Lung (kapusedző), dr. Bachner István (sportorvos), Barabási Roland Csaba (a csapat képviselője)
Bákói CSM: Grosz Erik – Alex Sahru, Răzvan Adăscăliței, Dragoș Alexandrescu, Ionuț Ursu, Cătălin Aeroaiei, Eduard Săvoaia, Alin Priboi, Alexandru Corban, Răzvan Buțerchi, Cezar Strat. Cserejátékosok: Vlad Mocanu (kapus), Jose Cozma, Alexandru Zaharia, Antal Norbert, Luca Popa, Mihai Șchiopu, Nicholas Horvat, Alexandru Floarea, Antonio Acatrinei. Stáb: Cristian Popovici (vezetőedző), Codrin Mindrigiu (másodoedző), Dragoș Boboc (menedzser).

Ismerős arcok a vendégeknél

A szebb napokat is megért bákói labdarúgás legismertebb csapata, a Bákói CSM (volt Bákói FC) jelenleg a harmadik ligában szerepel. Edzője a romániai futballberkekben jól ismert Cristian Popovici, a játékosai közül pedig a marosvásárhelyi születésű, 20 éves Grósz Erik kapus évekkel ezelőtt megfordult próbajátékon az FK Csíkszeredánál. A második félidőben a vendégeknél pályára lépett a gyimesbükki születésű Antal Norbert, aki öccséhez (Antal Barnához hasonlóan) szintén megfordult az FK Csíkszeredánál. Ismerős volt a középhátvéd Ionuț Ursu is, aki a 2019–2020-as szezonban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK játékosa volt.