Hirdetés

Csak a csapatkapitánnyal kommunikál a játékvezető a Hargita megyei focibajnokságban

Nem csak a nagy focitornákon, hanem alacsonyabb szinten is alkalmazzák a szabályzatot
Fotó: László Ildikó

Alkalmazzák a labdarúgó Eb-ről ezen szabályt a 4 Ligában is. Teljes a mezőny, elkészítették a versenykiírást is. Sokkal kiegyensúlyozottabb pontvadászatra számít az egyesület elnöke.

Tizenegy csapat nevezett a Hargita megyei 4. Liga labdarúgó-bajnokságának új idényébe. Tavaly tízen küzdöttek meg, a bajnok, a Gyergyószentmiklósi VSK nyert a harmadosztályos selejtezőn, így ők szintet léptek.

Hirdetés

Új csapatként a Szentegyházi SK és a Maroshévízi Maros jelentkezett, míg a Gyergyószárhegyi Bástya visszatért a megyeibe, miután az elmúlt évadot a Csík körzetiben töltötte.

A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) versenybizottsága közzétette a 4. Liga lebonyolítását. Ez alapján az oda-visszavágókat követően jön a rájátszás. Elfelezik az addig megszerzett pontokat, az első öt helyezett a rájátszás felsőházában, a többiek az alsóházban folytatják, itt még egyszer játszik mindenki egymással. A bajnokcsapat képviseli a megyét a harmadosztályos osztályozón.

Tamás Zoltán •  Fotó: Erdély Bálint Előd Galéria

Tamás Zoltán
Fotó: Erdély Bálint Előd

„A Gyergyószentmiklós uralta az elmúlt években a kiírásokat, most sikerült feljutniuk a 3. Ligába. Azt várom, hogy így sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a harc a bajnoki címért. Egyelőre úgy fest, hogy nincs olyan együttes, aki arra törekedne, hogy feljusson, de akár az idény során ez még változhat” – mondta el a Székely Sport megkeresésére Tamás Zoltán, a HMLE elnöke.

Hozzátette, a sorsolást augusztus 15-én, csütörtökön 17 órától tartják az egyesület csíkszeredai székhelyén. Egyben, itt vehetik át a megyei bajnokságban szereplő csapatok a felszereléseket, amiket a Hargita megyei tanácsnál pályáztak meg.

„Emellett minden klub kap két, eltérő színű csapatkapitányi karszalagot is. Ezt a bal karon kell viselniük a kijelölt játékosoknak.

A Hargita megyei 4. Ligában is alkalmazzuk azt a szabályt, miszerint csak a csapatkapitány kommunikálhat a játékvezetővel a mérkőzés alatt. Kivételt képez a kapus, ebben az esetben a találkozók előtt meg kell nevezni azt a mezőnyjátékost, aki tartja a kapcsolatot a sípmesterrel”

– fejtette ki Tamás Zoltán.

A tervek szerint Hargita megyében a 4. Liga új kiírása szeptember első hétvégéjén kezdődik, szombaton és vasárnap lesznek a meccsnapok.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, 2024–2025-ös idény mezőnye

Agyagfalvi Lendület SK
Csíkszentsimoni FC
Székelyudvarhelyi Roseal
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz
Balánbányai Bányász
Székelykeresztúri Egyesülés
Zetelaki Fenyő
Csicsói Ezüstfenyő
Szentegyházi SK
Gyergyószárhegyi Bástya
Maroshévízi Maros
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Tornagyőztes lett Kanadában a székelyföldi U16-os hokicsapat

Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.

Székelyhon

Székelyföldön ismerős világutazó házába csapódott be egy BMW karácsony első napján

Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.

`
Krónika

Beomlott egy luxusszálloda beltéri medencéje fölötti mennyezet, búvárokat is bevetnek (Frissítve)

Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).

Krónika

Hatvanezer dollár a cipőkben: karácsonykor bukott le két ukrán nő a román határon

Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.

Főtér

Állati takarmánynak való déligyümölccsel etetnek a bevásárlóközpontok, kiakadt a fogyasztóvédelmi igazgató

További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.

Ez is érdekelheti

Kiütötte a sereghajtót, a Kovásznai Kárpátok telel a bajnokság élén

A tervek szerint a visszavágókból két fordulót még ebben az évben lejátszottak volna a Kovászna megyei labdarúgó 4. Ligában, de a csapatok úgy döntöttek, idénre ennyi elég volt, majd tavasszal folytatják a pontvadászatot. Kovászna telel a bajnokság élén.

Megnyerte a rangadót és átvette a vezetést Barót a Kovászna megyei 4. Ligában

Már csak egyetlen egy csapat veretlen a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokságban, a 15. fordulóban Barót megnyerte a Kovászna elleni rangadót, ezzel pedig újra a tabella élére állt.

Elhúzott az élen a vásárhelyi csapat a Maros megyei focibajnokságban

Megnyerte a rangadót a listavezető Marosvásárhelyi Academica Transilvania, ezzel bebiztosította az első helyet a téli szünet előtt a Maros megyei 4. ligás labdarúgó-bajnokságban.

Nem tudja lerázni Kovászna a barótiakat

Újabb fordulót játszottak a Kovászna megyei labdarúgó 4. Ligában, ahol az első két helyezett továbbra is veretlenül menetel. A Bardoci Príma viszont pontokat veszített Árkoson, így kissé leszakadt az élen haladó duótól.

A tavaszi folytatásig Agyagfalva vezeti a Hargita megyei focibajnokságot

Egymás ellen játszott hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának első négy helyezettje. A párharcokból az Agyagfalvi Lendület jött ki nyertesen, a tavaszi folytatásig három pont előnnyel vezeti a bajnokságot.

Maros megyei 4. Liga: kiütéssel nyert az éllovas, helycsere a dobogón

A 12. forduló mérkőzéseivel folytatódott hétvégén a Maros megyei labdarúgó 4. Liga. Az éllovas Marosvásárhelyi Academica Transilvania fölényes sikerével megerősítette az első helyét, a dobogón Marosoroszfalu megelőzte a Marosvásárhelyi Vulturii csapatát.

Félóra után lefújták a meccset a háromszéki focibajnokságban

Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.

Elveszítette a rangadót, egyben első helyét is az eddigi éllovas a Maros megyei 4. Ligában

Nincs már veretlen csapat a Maros megyei labdarúgó 4. Ligában, miután az eddigi éllovas Marosvásárhelyi Vulturii elveszítette a városi vetélytársa elleni rangadót, és kénytelen volt átengedni neki az első helyet a tabellán.

A csíkszentsimoniak legyőzték a Rosealt, így tapadnak az Agyagfalvára

Három hazai és egy vendégsiker született hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A forduló rangadóján a csíkszentsimoniak győzni tudtak Székelyudvarhelyen.

Kiütötte Szentegyházát, élre állt a Hargita megyeiben Agyagfalva

Előrehozott mérkőzéssel kezdődött el a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 13. fordulója. A szerda esti, Székelyudvarhelyen megrendezett találkozón az Agyagfalvi Lendület a szentegyházi együttest fogadta.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!