Corbu végigjátszotta a meccset, a románok a hosszabbításban diadalmaskodtak

Dobos László 2023. október 18., 10:37

Drámai mérkőzésen, a 98. percben szerzett találattal győzte le Románia válogatottja Finnországot U21-es Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen. A Csíkszeredában nevelkedett Marius Corbut felvonultató együttes életben tartotta továbbjutási esélyeit.

A romániai U21-es labdarúgó válogatott edzése Nagyszebenben. Középen (fehér cipőben) Marius Corbu Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Nagyszebenben rendezték kedden este a Románia–Finnország U21-es labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt, amely kiegyensúlyozott játékot hozott, voltak helyzetek mindkét kapunál, a mérkőzés hajrájában pedig emberelőnybe került a hazai alakulat, miután a 78. percben a finn Ville Koski megkapta a második sárga lapot és kiállították.

A hazai rohamoknak a ráadás utolsó percében lett eredménye, amikor Matei Ilie megszerezte a három pontot jelentő találatot. Ezzel a győzelemmel a romániai utánpótlás válogatott megtartotta továbbjutási esélyeit.

A hazaiaknál kezdő volt Marius Corbu, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, aki jelenleg a magyar élvonalban szereplő Puskás Akadémia csapatát erősíti. Kerettag volt a kolozsvári Hindrich Ottó kapus, illetve a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hátvédje, Darius Oroian is, de egyikük sem kapott játéklehetőséget.

Labdarúgó U21-es Eb-selejtező, E csoport:

Románia–Finnország 1–0 (0–0),
gólszerző Matei Ilie (90.+8).
Románia: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Amzăr, Corbu, Vulturar, Grameni (Burnete, 86.), Baiaram (Mazilu, 54.), L. Munteanu, Oct. Popescu (R. Ilie, 73.). Szövetségi kapitány: Daniel Pancu.

A csoport másik két mérkőzésén: Albánia–Montenegró 2–0 és Örményország–Svájc 0–0.

Az E csoport állása: 1. Albánia 9 pont, 2. Svájc 7 pont, 3. Románia 6 pont, 4. Finnország 3 pont (5–4), 5. Montenegró 3 pont (3–6), 6. Örményország 1 pont.

A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A következő fordulóban, november 17-én, Románia–Albánia találkozót rendeznek a bukaresti Giulești-stadionban.

A belgáktól is kikapott a magyar válogatott

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott házigazdaként 1–0-s vereséget szenvedett a belgiumi csapattól az Európa-bajnoki selejtező negyedik fordulójában, kedden este. Gera Zoltán szövetségi edző együttese – amely két győzelemmel rajtolt, de pénteken 3–1-re kikapott Skóciában – sokáig jól tartotta magát a veretlen riválissal szemben az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, az első félidőben több nagy helyzetet is kidolgozott. A második játékrészben végül a vendégek eldöntötték a találkozót, a 72. percben Kazeem Olaigbe lőtt bombagólt.

A B csoport állása: 1. Spanyolország 9 pont (11–0), 2. Belgium 9 pont (4–0), 3. Skócia 6 pont (5–3), 4. Magyarország 6 pont (6–4), 5. Kazahsztán 0 pont (0–7), 6. Málta 0 pont (1–13).

A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok november 17-én a százszázalékos spanyolok otthonába látogatnak.