A romániai U21-es válogatott az E jelű csoportban szerepel, és kedden Jerevánban 1–0-ra győzött a házigazda Örményország ellen. A vendégeknél kezdő volt a két székelyföldi játékos, Darius Oroian, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fiatal hátvédje, illetve Marius Corbu, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, aki jelenleg a magyar élvonalbeli Puskás Akadémia csapatát erősíti. Előbbi végig a gyepen volt a meccs során, míg utóbbit a szünetben lecserélte Daniel Pancu szövetségi kapitány.
A kézdivásárhelyi Dobozi Krisztián is bemutatkozott a korosztályos a magyar nemzeti csapatban
Meghívót kapott az U20-as keretbe a Sepsi OSK labdarúgója is, Dobozi Krisztián, aki jelenleg kölcsönben szerepel a kazincbarcikai együttesben Magyarországon. A 19 éves védő az első Izland elleni felkészülési mérkőzésen csak a padról nézte a találkozót – ekkor 2–0-ra nyertek Gyirmóton a hazaiak –, majd két nappal később már kezdőként számolt vele a szövetségi kapitány. A tehetséges játékos meghálálta a bizalmat, kiváló munkát végzett a védelemben, majd 20 perccel a vége előtt gólt is szerzett: egy szögletből beívelt labdánál egyedül maradt, a kézdivásárhelyi születésű sportoló pedig tökéletesen fejelt a hosszú alsóba, ezzel beállítva a 4–0-s végeredményt.
Magabiztos magyar győzelem a kazahok ellen
Nem megy jól az utóbbi időben a játék a magyar U21-es válogatottnak, a B csoportban az ezt megelőző négy összecsapásukból hármat elbuktak és egy döntetlent sikerült kiharcolni. Nagyon fontos lett volna a három pont megszerzése, viszont az első fél órában a kazahok támadtak többet, ennek ellenére a magyarok szereztek vezetést, az ellenfél tizenhatosánál Kosznovszky Márk kapott pontos passzt a 33. percben, és 17 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. A második játékrész elején Kerezsi Zalán növelte az előnyt, majd eredményes volt Bényei Ágoston is, aki közelről passzolt a hálóba a ráadásban, miután egy beadást követően a kapus éppen elé ütötte ki a labdát, így a korosztályos magyar nemzeti gárda 3–0-ra nyert.
A kazahokat itthon 2–0-ra verte – még az első fordulóban, szeptember 7-én – a magyar korosztályos válogatott, amely három győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel a B csoportban a negyedik helyen áll a spanyolok, a skótok és a belgák mögött, illetve a kazahok és a máltaiak előtt. Az ősszel további három mérkőzése lesz az együttesnek.
A kilenc csoportgyőztes Eb-résztvevővé válik, a csoportmásodikak közül a legjobb három szintén, a további hat pedig a rájátszásban küzdhet a fennmaradó három helyért. A jövő évi Európa-bajnokság házigazdája Szlovákia, amelynek válogatottja automatikus résztvevő.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!