Hirdetés

Ciprusról, az FK Csíkszereda edzőtáborából jelentik

Erős csapat ellen értek el jó eredményt a csíkiak
Fotó: FK Csíkszereda

2020. január 31., 21:30

A labdarúgó 2. Liga tavaszi szezonjára készülő FK Csíkszereda pénteken lejátszotta második felkészülési mérkőzését a ciprusi edzőtáborban. Helyszíni beszámoló az FK Čukarički elleni mérkőzésről.

2020. január 31., 21:30

A csütörtök kora estét az égszakadás elmosta, így az FK Csíkszereda – a szerb élvonalbeli FK Čukarički ellen – péntek délelőtt lépett pályára. Az új időpont új helyszínnel párosult, Pirgosz helyett Pervóliában rendezték a mérkőzést. Előbbi Limasszol, utóbbi Larnaka közelében lévő település.

A falu szélén, a tengerparttól szűk kilométerre fekvő, székely szemmel kitűnő gyepszőnyegen Valentin Suciu vezetőedző és stábja a Gyenge, Marrone, Csonka, Jántzidisz, Majzik (csk), Veres, Erdei, Schieb, Pintér, Bajkó, Magyari összeállítással kezdett. A szerb csapat a feltörekvő fiatalokra támaszkodott, az első keretből csak a három január eleji igazolás lépett pályára.

Hirdetés

A belgrádi székhelyű, az FK Csíkszeredához hasonlóan saját akadémiai háttérre építkező fiatal csapat repülőrajttal indított. Rakonjac a második percben kitűnő helyzetben a bal kapufát találta telibe, a kipattanót Majzik szögletre vágja. Ebből is veszélyeztetett az ellenfél, Bajkó blokkolt egy veszélyesnek tűnő fejest. Ezután Magyarit kellett ápolni, a bal combját fájlalta. Támadónkat közel két percig kezelték, ezalatt mi is megérkezhettünk a meccsbe.

Továbbra is ők kezdeményeztek, mi okosan tördeltük a játékot. Védelmünk bizonytalan, Csonka kétszer is túlbonyolította a játékot, Majzik könnyed labdákat szórt el.

Az első helyzetünkre a 9. percig kellett várni: rövid passzos, gyors támadásépítés, Magyari centerezett, Schieb kapásból lőtt, a labda egy védőt érintve a bal sarok mellé szállt.

Pintér szögletét a kapus kiütötte, Erdei 18 méterről azonnal lőtt, de kísérletében nem volt elegendő erő.

A folytatásban támadásban maradtunk, két újabb szöglet lett a jutalmunk. A túloldalon, a 14. percben, Marrone próbálta a játékszert az alapvonalon túlra kísérni, szöglet lett belőle. Jántzidisz fejjel tisztázott, majd kisvártatva Majzik szerelési kísérleténél kézzel sodorta el a labdát. Szerb szabadrúgás következett balról, mintegy két méterrel a büntetőterület sarkától. Ketten is a labda mögé álltak, és mire elvégezték, már a 16. perc elején jártunk. Terzics remekül csavart ballal az ötösfeles előterébe, Gyenge bennragadt, de senki sem érkezett. A szerencse ezúttal is a védők oldalára szegődött.

A 18. perben tetszetős támadás végén Magyari egy az egyben maradt védőjével a tizenhatos előterében, de nem tud lövési lehetőséget teremteni magának. A 20. percben Pintért taglózták le a félpályánál, majd nem sokkal később érkezett Marrone remek beadása, a kaputól mintegy tíz méterre mutatkozó Bajkó fejéről szállt nagyon mellé.

A következő percek rólunk szóltak.

A 24. percben újabb gyors támadást követően, a kapu előterében megjátszott Bajkó nem találta el jól a játékszert, Magyari javíthatna, de ő egy méterről a labdát a kapu fölé pöckölte.

Fölényünket újabb szöglettel nyomatékosítottuk, melynek következtében Csonka lőtt fordulatból mintegy 12 méterről fölé. A szerbek a 27. percben veszélyeztettek, de a csütörtöki vihar utózöngéjeként rakoncátlankodó erős hátszél nekünk kedvezett. A 31 percben Schieb léphetett ki szólóban, de lövése gyenge volt. Két perccel később újabb kitűnő támadást vezettünk: Csonka játszott Majzikhoz, aki egyből a gyorsító Pintérhez továbbított, Bajkó már csak a kapussal volt szemben, de 12 méterről mellé lőtt.

Ebben a szakaszban a szerbek nyugtatták a játékot, a 35. percben Boszáncsics lövését védte bravúrral Gyenge – nagy helyzet volt ez is. Remek színvonal, kitűnő iram jellemezte a játékot. Azonnal veszély volt a túl oldalon, az utolsó átadásunk sajnos nem volt pontos, a szerb fiúk szögletre mentettek. Azonban az ötödik sarokrúgásunk is meddő. Ebben a játékelemben van még ahová fejlődnünk. A 40. percben Erdei próbálkozott 35 méterről átlövéssel, de kísérletében nem volt elegendő erő. Támadásban maradtunk ugyan, de a 43. percben remek szerb akció okozott számunkra izgalmat: Kezmán tíz méterről középről leadott lövését hárította lábbal Gyenge.

A szögletnél ismét Gyenge ugrott fel jól, Majzik tisztázott. Bár Magyari sérülése miatt hosszabbíthatott volna, a játékvezető a 45. perc derekán véget vetett a játékrésznek. A színvonalas, iramos, sportszerű első félidő gólt ugyan nem hozott, de összességében árnyalatnyi FK Csíkszereda fölény jellemezte.

A második játékrész gyakorlatilag már egy másik összecsapás volt, hiszen mindkét oldal teljes sorcserét hajtott végre.

Nálunk a Sepsi OSK-tól frissen érkezett Hamed mellett Bordás, Csűrös, Palmeş és Kálmán kivételével a fiatalok kaptak lehetőséget. A folytatásban a játék színvonala és szervezettsége is hátrányára változott, és a szerb oldal volt egyértelműen aktívabb. Kétszer próbálkoztunk kapura lövéssel, előbb Csala 28 méteres (48. perc), majd Páll 18 méteres (51. perc) kísérlete szállt fölé. Nálunk sok volt a rossz megoldás, a hibák sorozatban jöttek. Simó megkésett szerelési kísérlete miatt az 55. percben megítélt szabadrúgást követően, a figyelmetlen belső védőink gyűrűjéből leadott szerb lövést Bordás még nagy bravúrral védte.

Három perc múlva már ő is tehetetlen volt. Könnyelmű labdavesztés történt a felezővonal tájékán, a szerb fiúk két gyors előre passzal átjátszották a teljes védelmünket és Milivojevics elegáns bokamozdulattal, a célfelületet kifutva zárni próbáló Bordás mellett a labdát kapu bal oldalába juttatta (0–1).

Kisvártatva az ellenfél tévedett, Hamed lőhetett a tizenhatos vonaláról, azonban rosszul találta el, így a labda nem talált kaput. Elől továbbra sem voltunk veszélyesek. Őrlő, unalomba forduló mezőnyjáték zajlott. A 70. percben jegyezhettünk fel egy szerb helyzetecskét, de ehhez is előbb Antal eladott labdája, majd Simó hibája kellett. A 71. percben, az előzetesen megbeszélt játékrendnek megfelelően Hamed helyett Botorok állt be.

A 73. percben végre egy villanás: Páll lőtt kevéssel mellé 20 méterről, de lest jelezve lengett a zászló. Ismét a szerbek jobb pillanatai következtek, de csak két szögletig jutottak. A nyomásuk alatt valósággal szenvedtünk, nem volt a játékunknak kémiája, hiányoztak a kötések. A 79. percben 25 méteres szabadrúgásból egyenlíthettünk volna, Kálmán lőtt kevéssel a rövid felső mellé. A mérkőzés irama egyre jobban lankadt, mintha mindkét oldal a végét várta volna.

A szerbek hátul tologatták a labdát. Vesztükre. A 85. percben a labdaszerzés reményében a teljes támadóalakzattal letámadtunk, a kapusuk a jobb hátvédhez játszott, akitől Antal labdát szerzett és a kapu fele iramodott.

A hátvéd hibát a hibával alapon hátulról lerántotta, tizenegyes. Kálmán középre rúgta a büntetőt, a kapus jobbra vetődött (1–1).

Innen már sok említésre méltó nem történt. A 88. percben még szabadrúgáshoz jutottunk. A kombináció és a beadás ígéretes volt, de a szél közreműködésével a lehetőség elhalt. A végső sípszó ezúttal is sietve érkezett. A második játékrészben, a jelentős színvonal csökkenés közepette, a szerb fiatalok futballoztak jobban.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–FK Čukarički 1–1 (0–0).

Ráduly Róbert Kálmán, Ciprus

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Közel a székelyföldi kézilabdázó, hogy ott legyen az Európa-bajnokságon

Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.

Székelyhon

Az államfő megtámadta az alkotmánybíróságon a Novák-törvényt

Kihirdetése helyett megtámadta az államfő az alkotmánybíróságon azt a törvénytervezetet, amely szerint a romániai kluboknak a 2026–2027-es szezontól a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük.

`
Krónika

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei a magyar aligazgatónő elbocsátása miatt

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.

Krónika

Durván beszólt a Wizz Air-vezér: „a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét”

A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Korai góllal nyert, még reménykedhet a felsőházban a Kolozsvári CFR

Korán megszerezte a vezetést, majd fegyelmezett játékkal meg is őrizte előnyét a Kolozsvári CFR, amely pénteken este 1–0-ra nyert az FC Botoșani vendégeként a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Megnyírbálná az élvonalbeli mezőnyt a ligaelnök

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elnöke, Gino Iorgulescu azt szeretné, ha a közeljövőben néggyel kevesebb, csak tizenkét csapattal rendeznék az élvonalbeli bajnokságot.

Megégett a görög tűzben: elképesztő végjátékban búcsúzott az U Craiova a Konferencia-ligától

Már-már a továbbjutás kapujában állt az Universitatea Craiova a Konferencia-liga főtábláján, ám az utolsó fordulóban Athénban olyan végjáték bontakozott ki, amely hosszú időre emlékezetes marad, az oltyánok szempontjából a lehető legfájdalmasabb módon.

Ilyen gyenge helyen még nem állt a romániai női fociválogatott

A romániai női válogatott egy helyet rontva az 52. pozícióban található a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján.

Kovács István egy lépéssel közelebb, hogy ott legyen a focivébén

Újabb fontos visszaigazolást kapott Kovács István: a romániai játékvezetőt az Európai Labdarúgó-szövetség beválasztotta azon bírók közé, akik eséllyel pályáznak a 2026-os világbajnokságon való szereplésre.

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Újabb bizonytalanság a 2. Ligában: visszaléphet az egyik sereghajtó

Könnyen előfordulhat, hogy a 2026-os esztendő nem teljes mezőnnyel indul a labdarúgó 2. Ligában: a Câmpulung Muscel komoly anyagi nehézségekkel küzd, és egyre reálisabb forgatókönyvként merül fel a visszalépés lehetősége.

Felfigyeltek a bombaformában lévő csatárra: Heras góljaival a hónap csapatába lőtte magát

A Román Hivatásos Labdarúgóliga közzétette a labdarúgó 2. Liga decemberi álomcsapatát. A legjobbak között helyet kapott a Sepsi OSK gólgyárosa, Ignacio Heras is, aki továbbra is remek formában futballozik a háromszéki gárdában.

Nagy löketet adott a szezonrajt – a bizonyítási vágy hajtja a Marosvásárhelyi ASA székely védőjét

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság egyik kellemes meglepetéscsapata a Marosvásárhelyi ASA, amely a felsőházba jutásért küzd. Az együtteshez a nyáron csatlakozott Demeter Zsombor egyből alapemberré vált. A székelyföldi hátvéddel beszélgettünk.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!