Ciprusról, az FK Csíkszereda edzőtáborából jelentik

Székelyhon 2020. január 31., 21:30 utolsó módosítás: 2020. január 31., 21:43

A labdarúgó 2. Liga tavaszi szezonjára készülő FK Csíkszereda pénteken lejátszotta második felkészülési mérkőzését a ciprusi edzőtáborban. Helyszíni beszámoló az FK Čukarički elleni mérkőzésről.

Erős csapat ellen értek el jó eredményt a csíkiak Fotó: FK Csíkszereda

A csütörtök kora estét az égszakadás elmosta, így az FK Csíkszereda – a szerb élvonalbeli FK Čukarički ellen – péntek délelőtt lépett pályára. Az új időpont új helyszínnel párosult, Pirgosz helyett Pervóliában rendezték a mérkőzést. Előbbi Limasszol, utóbbi Larnaka közelében lévő település.

A falu szélén, a tengerparttól szűk kilométerre fekvő, székely szemmel kitűnő gyepszőnyegen Valentin Suciu vezetőedző és stábja a Gyenge, Marrone, Csonka, Jántzidisz, Majzik (csk), Veres, Erdei, Schieb, Pintér, Bajkó, Magyari összeállítással kezdett. A szerb csapat a feltörekvő fiatalokra támaszkodott, az első keretből csak a három január eleji igazolás lépett pályára.

A belgrádi székhelyű, az FK Csíkszeredához hasonlóan saját akadémiai háttérre építkező fiatal csapat repülőrajttal indított. Rakonjac a második percben kitűnő helyzetben a bal kapufát találta telibe, a kipattanót Majzik szögletre vágja. Ebből is veszélyeztetett az ellenfél, Bajkó blokkolt egy veszélyesnek tűnő fejest. Ezután Magyarit kellett ápolni, a bal combját fájlalta. Támadónkat közel két percig kezelték, ezalatt mi is megérkezhettünk a meccsbe.

Továbbra is ők kezdeményeztek, mi okosan tördeltük a játékot. Védelmünk bizonytalan, Csonka kétszer is túlbonyolította a játékot, Majzik könnyed labdákat szórt el.

Az első helyzetünkre a 9. percig kellett várni: rövid passzos, gyors támadásépítés, Magyari centerezett, Schieb kapásból lőtt, a labda egy védőt érintve a bal sarok mellé szállt.

Pintér szögletét a kapus kiütötte, Erdei 18 méterről azonnal lőtt, de kísérletében nem volt elegendő erő.

A folytatásban támadásban maradtunk, két újabb szöglet lett a jutalmunk. A túloldalon, a 14. percben, Marrone próbálta a játékszert az alapvonalon túlra kísérni, szöglet lett belőle. Jántzidisz fejjel tisztázott, majd kisvártatva Majzik szerelési kísérleténél kézzel sodorta el a labdát. Szerb szabadrúgás következett balról, mintegy két méterrel a büntetőterület sarkától. Ketten is a labda mögé álltak, és mire elvégezték, már a 16. perc elején jártunk. Terzics remekül csavart ballal az ötösfeles előterébe, Gyenge bennragadt, de senki sem érkezett. A szerencse ezúttal is a védők oldalára szegődött.

A 18. perben tetszetős támadás végén Magyari egy az egyben maradt védőjével a tizenhatos előterében, de nem tud lövési lehetőséget teremteni magának. A 20. percben Pintért taglózták le a félpályánál, majd nem sokkal később érkezett Marrone remek beadása, a kaputól mintegy tíz méterre mutatkozó Bajkó fejéről szállt nagyon mellé.

A következő percek rólunk szóltak.

A 24. percben újabb gyors támadást követően, a kapu előterében megjátszott Bajkó nem találta el jól a játékszert, Magyari javíthatna, de ő egy méterről a labdát a kapu fölé pöckölte.

Fölényünket újabb szöglettel nyomatékosítottuk, melynek következtében Csonka lőtt fordulatból mintegy 12 méterről fölé. A szerbek a 27. percben veszélyeztettek, de a csütörtöki vihar utózöngéjeként rakoncátlankodó erős hátszél nekünk kedvezett. A 31 percben Schieb léphetett ki szólóban, de lövése gyenge volt. Két perccel később újabb kitűnő támadást vezettünk: Csonka játszott Majzikhoz, aki egyből a gyorsító Pintérhez továbbított, Bajkó már csak a kapussal volt szemben, de 12 méterről mellé lőtt.

Ebben a szakaszban a szerbek nyugtatták a játékot, a 35. percben Boszáncsics lövését védte bravúrral Gyenge – nagy helyzet volt ez is. Remek színvonal, kitűnő iram jellemezte a játékot. Azonnal veszély volt a túl oldalon, az utolsó átadásunk sajnos nem volt pontos, a szerb fiúk szögletre mentettek. Azonban az ötödik sarokrúgásunk is meddő. Ebben a játékelemben van még ahová fejlődnünk. A 40. percben Erdei próbálkozott 35 méterről átlövéssel, de kísérletében nem volt elegendő erő. Támadásban maradtunk ugyan, de a 43. percben remek szerb akció okozott számunkra izgalmat: Kezmán tíz méterről középről leadott lövését hárította lábbal Gyenge.

A szögletnél ismét Gyenge ugrott fel jól, Majzik tisztázott. Bár Magyari sérülése miatt hosszabbíthatott volna, a játékvezető a 45. perc derekán véget vetett a játékrésznek. A színvonalas, iramos, sportszerű első félidő gólt ugyan nem hozott, de összességében árnyalatnyi FK Csíkszereda fölény jellemezte.

A második játékrész gyakorlatilag már egy másik összecsapás volt, hiszen mindkét oldal teljes sorcserét hajtott végre.

Nálunk a Sepsi OSK-tól frissen érkezett Hamed mellett Bordás, Csűrös, Palmeş és Kálmán kivételével a fiatalok kaptak lehetőséget. A folytatásban a játék színvonala és szervezettsége is hátrányára változott, és a szerb oldal volt egyértelműen aktívabb. Kétszer próbálkoztunk kapura lövéssel, előbb Csala 28 méteres (48. perc), majd Páll 18 méteres (51. perc) kísérlete szállt fölé. Nálunk sok volt a rossz megoldás, a hibák sorozatban jöttek. Simó megkésett szerelési kísérlete miatt az 55. percben megítélt szabadrúgást követően, a figyelmetlen belső védőink gyűrűjéből leadott szerb lövést Bordás még nagy bravúrral védte.

Három perc múlva már ő is tehetetlen volt. Könnyelmű labdavesztés történt a felezővonal tájékán, a szerb fiúk két gyors előre passzal átjátszották a teljes védelmünket és Milivojevics elegáns bokamozdulattal, a célfelületet kifutva zárni próbáló Bordás mellett a labdát kapu bal oldalába juttatta (0–1).

Kisvártatva az ellenfél tévedett, Hamed lőhetett a tizenhatos vonaláról, azonban rosszul találta el, így a labda nem talált kaput. Elől továbbra sem voltunk veszélyesek. Őrlő, unalomba forduló mezőnyjáték zajlott. A 70. percben jegyezhettünk fel egy szerb helyzetecskét, de ehhez is előbb Antal eladott labdája, majd Simó hibája kellett. A 71. percben, az előzetesen megbeszélt játékrendnek megfelelően Hamed helyett Botorok állt be.

A 73. percben végre egy villanás: Páll lőtt kevéssel mellé 20 méterről, de lest jelezve lengett a zászló. Ismét a szerbek jobb pillanatai következtek, de csak két szögletig jutottak. A nyomásuk alatt valósággal szenvedtünk, nem volt a játékunknak kémiája, hiányoztak a kötések. A 79. percben 25 méteres szabadrúgásból egyenlíthettünk volna, Kálmán lőtt kevéssel a rövid felső mellé. A mérkőzés irama egyre jobban lankadt, mintha mindkét oldal a végét várta volna.

A szerbek hátul tologatták a labdát. Vesztükre. A 85. percben a labdaszerzés reményében a teljes támadóalakzattal letámadtunk, a kapusuk a jobb hátvédhez játszott, akitől Antal labdát szerzett és a kapu fele iramodott.

A hátvéd hibát a hibával alapon hátulról lerántotta, tizenegyes. Kálmán középre rúgta a büntetőt, a kapus jobbra vetődött (1–1).

Innen már sok említésre méltó nem történt. A 88. percben még szabadrúgáshoz jutottunk. A kombináció és a beadás ígéretes volt, de a szél közreműködésével a lehetőség elhalt. A végső sípszó ezúttal is sietve érkezett. A második játékrészben, a jelentős színvonal csökkenés közepette, a szerb fiatalok futballoztak jobban.