Chipciu megmozdulása döntött, a CFR szenvedve nyert Aradon

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 26., 23:10 utolsó módosítás: 2021. szeptember 26., 23:32

Újabb minimális különbségű győzelmet szerzett a bajnokságban a címvédő Kolozsvári CFR, vasárnap este Alexandru Chipciu góljának köszönhetően nyert az Aradi UTA otthonában a labdarúgó 1. Liga 10. fordulójában.

Chipciu három pontot érő gólt szerzett. Archív Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907, Nicu Cherciu

Mindkét csapat vereség után érkezett, hétközben kiestek a Román Kupából, a kolozsváriakat a bajnokságban rivális CSU Craiova, az aradiakat szégyenszemre a harmadosztályú Filiași búcsúztatta.

A kevés helyzetet hozott első félidőben a sorozatos sérülések miatt csatár nélkül maradt CFR kihasználta első lehetőségét,

a 27. percben Costache beadása után nem tudtak felszabadítani az aradi védők, Bordeianu fejjel Chipciuhoz továbbított, aki estében remek mozdulattal szép gólt szerzett.

A szünet előtt megvolt az esélye az egyenlítésre a házigazdának, azonban Hora fejese elszállt a kapu fölött.

A második játékrész elején újabb helyzeteket hagytak ki az UTA játékosai, a csereként beállt Isac két távoli lövéssel is veszélyeztetett, majd Ubbink középre tartó löketét Bălgrădean védte, a kipattanót pedig Hora fölé lőtte.

A védekezésre és ellentámadásra berendezkedő vendégek végül megúszták kapott gól nélkül, pedig az utolsó percben a fiatal Mercioiu a kapufát találta el és az ismétlést Antal csúnyán fölé rúgta.

A Kolozsvári CFR nagy nehézségek árán, de megőrizte győzelmét a bajnokságban egyik legnehezebb kiszálláson, amivel tovább növelte előnyét az élen. A vasutasok csütörtökön 19.45-től a Konferencia Liga csoportkörének második fordulójában a dán Randers együttesét fogadják.

A Farul nyert, a Botoșani pontot mentett a végén

A vasárnapi játéknapon korábban még két mérkőzést rendeztek. A hazai pályán játszó Konstancai Farul a hosszabbításban szerezte meg a győzelmet a CS Mioveni ellen. A tengerpartiak az első negyedóra elteltével kerültek előnybe, az újonc csapatnak a 86. percben sikerült egyenlítenie, de végül pont nélkül távozott. Az FCU Craiova közel volt a rossz sorozata megszakításához az FC Botoșani vendégeként, de második helyen álló moldvaiak a 90. percben lőtt góllal pontot mentettek.