Hirdetés

Céltudatosabb Ferencváros áll ki a Leverkusen ellen

Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző szerint a Bayer Leverkusen esélyesebb csapatánál, ugyanakkor ez semmit sem jelent a párharc előtt
Fotó: MTI/Kovács Tamás

MTI
2023. március 09., 12:02

Idegenben kezdi a német Bayer Leverkusen elleni párharcot a magyar bajnoki címvédő Ferencváros a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében. A zöld-fehérek keretében többen sérüléssel bajlódnak, de ennek ellenére bíznak a pozitív eredmény elérésében.

MTI
2023. március 09., 12:02

A Ferencváros parádés szerepléssel megnyerte csoportját a második számú európai kupasorozatban, így egyből a legjobb tizenhat közé jutott, ahol az a Bayer Leverkusen lesz az ellenfele, amellyel szűk másfél éve megküzdött a csoportkörben. Akkor Németországban és Magyarországon is egygólos hazai siker született (2–1, illetve 1–0), ami most hosszabbítást eredményezne. Noha a két meccs nem volt túl régen, mégsem szabad messzemenő következtetéseket levonni azokból az összecsapásokból, ugyanis azóta mindkét csapatnál sok játékos kicserélődött és új vezetőedző dolgozik.

Sztanyiszlav Csercseszov vezetésével a Ferencváros toronymagasan vezeti a magyar bajnokságot, amelyben 13 kör óta veretlen, de az idei nyolc összecsapásán így is adós maradt az igazán jó és domináns játékkal. Az orosz szakember dolgát sérülések is nehezítik, ugyanis a kulcsjátékosok közül Muhamed Besic biztosan nem játszik, a támadó Tokmac Nguen és a védő Sammy Mmaee szereplése is kérdéses, de Pászka Lóránd sem egészséges. Az sem könnyíti a helyzetet, hogy a télen igazolt új játékosok közül csak a védő Myenty Abena és a csatár Nikolai Baden Frederiksen bevethető az El-ben.

A mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Sztanyiszlav Csercseszov közölte a Bayer Leverkusen esélyesebb csapatánál, ugyanakkor szerinte ez semmit sem jelent a párharc előtt.

A Ferencváros vezetőedzője kiemelte, célfutballt akarnak játszani, meg kell mutatniuk a tudásukat, azonban a legfontosabb számukra az eredmény.

Az együttesét sújtó sérülések kapcsán hangsúlyozta, hogy a szezon mostani szakaszában már minden klubnak vannak sérültjei és eltiltottjai, így nem szokatlan a probléma. Kifejezetten a védekező középpályás posztot említve – ahonnan Aissa Laidouni távozott, Muhamed Besic pedig kidőlt – arról beszélt, hogy megvannak a megfelelő játékosai Vécsei Bálint, Amer Gojak, Anderson Esiti és Kristoffer Zachariassen személyében.

A játékosok részéről Botka Endre azt fejtette ki, hogy minden posztra van két azonos képességű labdarúgójuk, így mindenki tudni fogja, hogy mit kell csinálnia. „Előnyt jelent, hogy 2021 őszén már szerepeltünk itt, mert jó kiindulási alapot nyújt.

Azóta erősebbé vált a Fradi. Legfőképpen támadójátékban, és egyébként is sokkal kompaktabb, céltudatosabb lett a csapat”

– nyilatkozta a válogatott védő.

Hirdetés

A gyógyszergyáriaknál tavaly október elején Xabi Alonso vette át a karmesteri pálcát, a spanyol szakember pedig a kieső helyről egészen a kilencedik pozícióig vezette a csapatot, amely Európában úgy maradt állva, hogy a Bajnokok Ligájából csoportharmadikként átkerült az Európa-ligába, ahol azt az AS Monacót ejtette ki az első tavaszi fordulóban, amely éppen a Ferencváros mögött végzett másodikként a csoportkörben.

A keretek értéke között óriási szakadék tátong, amíg a német együttes játékosai 416 milliót, addig a Ferencváros futballistái 44,5 millió eurót érnek.

A Ferencváros az El-nyolcaddöntő 16 csapata közül egyedüliként regnáló bajnok, illetve általa a magyar lett a 24. nemzet, amely képviselteti magát a sorozat történetének nyolcaddöntőjében.

A csütörtökön 19.45-kor kezdődő találkozóra korántsem ideális körülmények között kerül sor a 30 ezer férőhelyes BayArenában (ahová nagyjából kétezer magyar drukker érkezik), ugyanis a Ruhr-vidéket erős havazás sújtja, amelyet az előrejelzések szerint a meccs napjára esőzés vált fel. A visszavágót jövő csütörtökön a Puskás Arénában rendezik, amely egyúttal a május 31-i döntő helyszíne is lesz.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Székelyhon

Faforgáccsal teli raktár gyúlt ki Szentegyházán, vízhiány és a szél nehezítette az oltást – frissítve

Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.

`
Krónika

RO-Alert üzenetet kaphatnak az állampolgárok energiafogyasztásuk állásáról

RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.

Krónika

Levélszavazás 2026: mire kell figyelniük a határon túli magyar választóknak?

Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

A technikai megbeszélés közben lett rosszul Mircea Lucescu

Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.

Felpörgött a második félidőre, csereember találatával győzött a magyar válogatott

Gyengébb első játékrészt követően feljavult a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye, amely a hajrában szerzett találattal 1–0-ra legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában rendezett szombati barátságos mérkőzésen.

Az FK Csíkszereda fiatalja is betalált az U17-es válogatott győzelménél

Négy FK Csíkszereda-játékos kapott meghívót a korosztályos labdarúgó-válogatottak márciusi programjára, az U17-eseknél szereplő Bota Darius pedig már gólt is szerzett az Izland elleni Eb-selejtezőn.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Kovács István vb-pótselejtezőt vezet, kijelölték a bírót a románok meccsére is

A 41 éves nagykárolyi sípmester a csütörtöki Wales–Bosznia-Hercegovina mérkőzést vezeti, amelyet a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra való kijutásért rendeznek a pótselejtezőben.

Lucescu húzott egy merészet, meglepetések a román vb-pótselejtezős keretben

A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu kihirdette keretét a törökök elleni világbajnoki pótselejtezőre. A névsorban több meglepetést találunk, a Sepsi OSK kölcsönadott játékosa, Marius Coman is a behívottak között szerepel.

Arany Érdeméremmel tüntették ki Bölöni Lászlót

Magyarország köztársasági elnöke, Sulyok Tamás Arany Érdeméremmel tüntette ki csütörtökön a Sándor-palotában Bölöni László egykori legendás labdarúgót és vezetőedzőt.

Innováció a FIFÁ-tól: a YouTube-on is követhető lesz a világbajnokság

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) történelmi megállapodást kötött a YouTube-bal, amely új fejezetet nyithat a 2026-os világbajnokság közvetítésében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!