Célegyenesben az 1. Liga rájátszása, lépéshátrányban van a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2022. május 04., 14:38 utolsó módosítás: 2022. május 04., 14:40

Visszacsúszott a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának harmadik helyére a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amelynek két fordulóval a vége előtt már nincs saját kezében a sorsa. A háromszéki együttes ellenfelei botlásában bízhat, csak így marad esélye megszerezni az első két hely valamelyikét.

A Sepsi OSK játékosai két olyan mérkőzés elé néznek, amelyeken meg kell dolgozniuk a sikerért Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK előrelépési esélyei csökkentek a hetedik forduló utolsó mérkőzése után, amelyen az FC Botoșani megszerezte a győzelmet a CS Mioveni otthonában, így két ponttal visszaelőzte a sepsiszentgyörgyieket. A moldvaiak ráadásul egy pontra még az éllovas Bukaresti Rapidot is megközelítették, amely fontos két pontot veszített a Chindia Târgoviște vendégeként.

Az alsóházi rájátszásból még két forduló maradt hátra, és figyelembe véve a menetrendet, ez egyértelműen a Botoșani-nak kedvez, amely előbb az osztályozóra kényszerülő Bukaresti Dinamót fogadja, majd a már kiesett Academica Clinceni ellen játszik idegenben. Utóbbi meccsen borítékolható a győzelmük, de előbbin is nagy favoritok a pontok megszerzésére.

Ezzel szemben a Sepsi OSK két olyan mérkőzés elé néz, amelyeken meg kell dolgoznia a sikerért, vasárnap 14.30-tól a Chindiát látja vendégül, az utolsó fordulóban pedig az U Craiova 1948 csapatának vendége lesz.

Cristiano Bergodi együttese kizárólag két győzelemmel reménykedhet, de könnyen lehet, hogy még ezzel sem éri el célját, hiszen arra is szüksége lehet, hogy a Rapid kétszer is pontokat veszítsen, a fővárosiak hazai pályán a craiovai gárdával, illetve idegenben a Mioveni-nyel találkoznak.

Az alsóház első két pozíciójának azért van nagy jelentősége, mert lehetőséget biztosít a Konferencia Ligába jutásért kiírt első selejtezőn való részvételre.

Az alsóház két legjobbjának párharcából kikerülő győztes még egy selejtezőt sikerrel kell vívjon a felsőház harmadik helyezettjével ahhoz, hogy indulhasson a nemzetközi porondon.