Bundesliga: hatot vágott a Dortmund, újra BL-helyen a Gladbach

Horváth Bálint Ottó 2020. május 31., 18:37 utolsó módosítás: 2020. május 31., 21:49

Két mérkőzést rendeztek vasárnap a Bundesliga 29. fordulójában: a Borussia Dortmund gólfesztivált tartott a sereghajtó Paderborn ellen, és még maradt elméleti esélye a bajnoki címre, míg a Bajnokok Ligája-indulásra pályázó Borussia Mönchengladbach 4–1-re nyert a kiesőjelölt Union Berlin ellen.

Fotó: Twitter/Gladbach

Két teljesen ellentétes célokért küzdő együttes mérkőzött meg a Borussia-Parkban, ahol a házigazda és jobb játékerőt képviselő Mönchengladbach az első félidőben megalapozta a győzelmét, amikor kétszer talált be.

A fővárosiak rögtön a szünet után szépítettek, és elkezdtek reménykedni a pontszerzésben, de kevéssel ezután a francia Marcus Thuram (a világbajnok Lilian Thuram fia) duplájával ismét kettővel elhúzott a Borussia, amely a végén belőtte a negyedik gólját is.

Az újraindulást követő második sikerével a Mönchengladbach feljött a harmadik helyre a rendkívül szoros élmezőnyben, így visszavette a Bajnokok Ligája-részvételt jelentő pozíciót, jobb gólkülönbségével megelőzve a Leverkusent, illetve az RB Leipziget, utóbbi a forduló hétfői zárómérkőzésén Kölnben játszik.

A második helyezett Borussia Dortmund kötelező győzelem előtt állt a sereghajtó Paderborn vendégeként, és csak a második félidőben tudott felülkerekedni az élvonaltól szinte biztosan búcsúzó ellenfelén. A gól nélküli első játékrész után a sárga-feketék hamar kétszer is eredményesek voltak, a végén pedig megállíthatatlannak bizonyultak, és hat találatig jutottak, a kényszerszünet előtt remek formában lévő, angol Jadon Sancho mesterhármast szerzett. A Dortmund továbbra is hétpontos távolságra van a listavezető, rivális Bayern München mögött, és öt fordulóval a vége előtt még maradt elméleti esélye a bajnoki címre.
Bundesliga, 29. forduló:

Borussia Mönchengladbach–Union Berlin 4–1 (2–0)
Gólszerzők: Neuhaus (17.), M. Thuram (41., 59.), Plea (81.), illetve S. Andersson (50.)

SC Paderborn–Borussia Dortmund 1–6 (0–0)
Gólszerzők: Hunemeier (72., büntetőből), illetve Sancho (57., 74., 90+1.), T. Hazard (54.), Hakimi (85.), Schmelzer (89.)