A középmezőnyhöz tartozó berlini csapatok derbije az első félidőben rendkívül lapos csatát hozott. A házigazda Hertha-játékosok többet próbálkoztak, de egyedüli nagy lehetőségüket Lukebakio a kapusba lőtte.
Akárcsak legutóbb a Hoffenheim vendégeként, Bruno Labbadia labdarúgói ezúttal is a második játékrészben nyújtottak kiemelkedő teljesítményt.
A hazai gólok sorát a veterán Ibisevic fejese nyitotta meg, majd a középkezdés után az Union gyorsan eladta a labdát, az ellentámadáson pedig Lukebakio a kapust kicselezve növelte az előnyt.
A jóval ismertebb fővárosi csapat a 2–0-s vezetés tudatában nagyon felszabadultan futballozott, ami újabb gólban mutatkozott meg Cunha jóvoltából.
A kést a középhátvéd Boyata forgatta meg a teljesen széteső Unionban, a belga légiós szögletből betekert labdát fejelt a hálóba, beállítva a 4–0-s végeredményt.
A vereséget szenvedő fél játékáról sokat elárul, hogy nem volt kaput eltaláló próbálkozása a kilencven perc során…
Fölényes győzelmével a Hertha négy pontra növelte előnyét az Unionnal szemben, és az FC Kölnt megelőzve feljött a tizedik helyre.
A forduló szombaton öt mérkőzéssel folytatódik, többek között a Borussia Dortmund és a Bayern München is pályán lesz.
Bundesliga, 27. forduló
Hertha Berlin–Union Berlin 4–0 (0–0)
Gólszerzők: Ibisevic (51.), Lukebakio (52.), Cunha (61.), Boyata (77.)
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Húsvétvasárnap reggel az ételszentelés szertartása kerül középpontba, ezt a hagyományt pedig Csíkszeredában több ezren éltetik. A Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda központjában tartják, és ez idén sincs másként.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!