Bukott a Perkői SE, élen a Barót VSC

Sebestyén Ervin 2022. október 10., 19:17 utolsó módosítás: 2022. október 10., 19:18

Lejátszották az ötödik fordulót a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 2022–2023-as idényében, az eddigi éllovas Pekői SE nagy meglepetésre vereséget szenvedett hazai pályán, ezzel szemben a Barót VSC győzött és átvette a vezetést a tabellán.

Küzdöttek a csernátoniak, azonban a BVSC kiütötte őket Fotó: Facebook/FC Csernáton

Az első három játéknapon diadalmaskodó Perkői SE hazai pályán fogadta az eddig felemásan teljesítő Zágont, amely nem bírt a vendégekkel és 2–1-es vereséget szenvedett el. Egyhuzamban a második bajnokijukon maradtak nyeretlenek, ezzel máris visszacsúsztak a negyedik helyre.

Az eddigi összecsapások során veretlen maradt a Barót VSC, ezúttal Csernáton otthonában léptek pályára. Valóságos erődemonstrációt tartottak és 7–0-ás győzelmet értek el idegenben, ennek köszönhetően a vezetést is átvették a pontvadászatban. Hozta a kötelezőt a Bardoci Príma is, amely saját közönsége előtt magabiztos, 4–1-es sikert ért el és üldözi a címvédő barótiakat. A következő fordulóban erdővidéki rangadót rendeznek, Bardorca látogat a BVSC.

Az árkosiak a sok helyzetükből kettőt váltottak gólra, amire egyszer sem tudtak válaszolni rétyiek, 2–0-ás győzelmének köszönhetően az Árkosi SE a harmadik helyen helyezkedik el.