Hirdetés

Bukarest garanciát vállalt az Eb-rendezésre

Az eredeti tervek szerint a bukaresti Nemzeti Arénában három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt játszanak
Fotó: Wikipédia

2020. május 19., 14:46

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) benyújtotta az UEFA-hoz az utolsó garancialevelet, amelyben ismét megerősítette a jövő nyárra halasztott Európa-bajnokság rendezési szándékát.

2020. május 19., 14:46

Miután a koronavírus-járvány miatt az európai szövetségnek kötelezően el kellett halasztania az idei nyárra tervezett kontinenstornát, szükséges volt, hogy a tizenkét rendező város megerősítse a korábban vállalt kötelességeit, amelyek az Eb zökkenőmentes lebonyolítására vonatkoznak.

A folyamat lejártával a Román Ifjúsági- és Sportminiszter, Ionuț Stroe úgy nyilatkozott, Románia számára hatalmas lehetőség az esemény megszervezése, amely nagyon sok gazdasági haszonnal jár, és amennyiben Bukarest sikeresen helytáll, a jövőben újabb nagyszabású rendezvényeknek is otthont adhat. Személy szerint nagyon örvend annak, hogy ebben az évben befejezik a három fővárosi stadion – amelyek az Eb-re Bukarestbe érkező válogatottak felkészülését szolgálják – megépítését, illetve az infrastrukturális fejlesztésekkel is végeznek, így

európai szintű körülményeket tudnak biztosítani a torna idejére. Ionuț Stroe megismételte korábbi nyilatkozatát, miszerint készek arra, hogy amennyiben szükséges, négynél több mérkőzést is megrendezzenek Bukarestben.

A Román Labdarúgó-szövetség elnöke, Răzvan Burleanu üdvözölte a román kormány törekvéseit az Európa-bajnokság bukaresti szervezését illetően, hiszen – mint mondta –, a világjárvány okozta nehézségek ellenére nagyon rövid idő alatt sikerült összeállítaniuk a rendezéshez szükséges újabb dokumentációt. Az FRF első embere biztos benne, hogy

ezek az erőfeszítések meghozzák a várt eredményt, és 2021-ben olyan grandiózus sporteseményt tudnak szervezni Romániában, amilyen 1989 után még nem volt, és ugyanakkor ez a futball nagy ünnepe lesz, egyfajta felszabadulás a pandémiát követően.

Hirdetés

Másrészt, az Európai Labdarúgó Szövetség június 17-ére halasztotta a szervezet végrehajtó bizottságának következő ülését, amelynek témája a kontinensbajnokságot rendező városok helyzete lesz. Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke múlt héten arról nyilatkozott a beIN Sports televíziónak, hogy az eredeti terveknek megfelelően tizenkét városban szeretnék megrendezni az Eb-t.

A nemzetközi sajtó viszont úgy tudja, a világjárvány által leginkább sújtott országok közé tartozó Olaszország és Spanyolország két helyszíne, vagyis Róma és Bilbao lekerülhet az Eb-rendezésre kiválasztottak listájáról. Az UEFA ugyanis attól tart, hogy sem az olasz metropolisz, sem a spanyol város

nem tud megfelelően felkészülni a kontinensviadal nekik szánt mérkőzéseire a járvánnyal összefüggésben elszenvedett gazdasági károk miatt.

Az Eb-t az eredeti tervek szerint 12 ország egy-egy stadionjában rendeznék meg, a bukaresti Nemzeti Arénában három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt játszanak. A 24 válogatottat felvonultató torna 51 meccses sorozata 2021. június 11-én Rómában kezdődne, a már említett városokon kívül még Amszterdam, Baku, Budapest, Dublin, Glasgow, Koppenhága, London, München és Szentpétervár a házigazda.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Drámai végjátékban kaparintotta meg a pontokat az FK Csíkszereda (videóval)

Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.

Amiért elutazott, azt hazavitte a Sepsi OSK (videóval)

Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.

Székelyhon

Érvénytelen levélszavazatok ezrei: hol hibáztak a legtöbben?

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.

`
Krónika

Külhoni származású politikus lesz a Tisza parlamenti frakcióvezetője

Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.

Krónika

Levélszavazatok: feljelentette az ügyészségen az RMDSZ-t egy Tisza-párti kolozsvári szervezet

A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

Betalált, öngólt szerzett, majd kiállították – nem hibáztak a Sepsi OSK vetélytársai (videóval)

Továbbra is szoros a küzdelem a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában: a Sepsi OSK győzelme után az éllovas Corvinul és az FC Voluntari is hozta a kötelezőt, így nem változtak az erőviszonyok az élmezőnyben.

Gólt lőtt az FK támadója, Románia és Magyarország is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőt

Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.

Kihasználta emberelőnyét a Kézdi SE, a bajnokesélyestől kapott ki a Sepsi OSK II.

Hátrányból fordítva, idegenben diadalmaskodott a Kézdivásárhelyi SE a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban, első győzelmét aratva a felsőházi rájátszásban, míg a Sepsi OSK II. a bajnokesélyes otthonában kapitulált.

A nyilatkozatokra is maradt az érzelmekből: így látták az edzők a csíki thrillert

Feszült hangulat és vitatott jelenetek jellemezték a szombat délutáni FK Csíkszereda–Unirea Slobozia labdarúgó-mérkőzés végét. A lefújás után a hazaiak a játékosok hozzáállását dicsérték, míg a vendégek a VAR-döntéseket kérdőjelezték meg.

Drámai végjátékban kaparintotta meg a pontokat az FK Csíkszereda (videóval)

Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.

Amiért elutazott, azt hazavitte a Sepsi OSK (videóval)

Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.

Csak az egyenlítés jött össze, lecsúszott az élről a Marosvásárhelyi ASA

Kiegyenlített mérkőzésen játszott döntetlent a Marosvásárhelyi ASA, amely a pontvesztéssel lecsúszott az első helyről a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásában.

A legvégén csapott le a CFR, drámai győzelemmel tartotta életben bajnoki reményeit (videóval)

Már mindenki a döntetlent könyvelte el, amikor a hosszabbítás utolsó pillanataiban betalált a Kolozsvári CFR, és 1–0-ra legyőzte az FC Argeș együttesét a Szuperliga felsőházi rájátszásában. A kincses városi gárda a második sikerét érte el a play-offban.

Kétszer is egyenlítenie kellett, megszakadt a Gyergyói VSK győzelmi sorozata

Öt nyertes mérkőzés után döntetlent játszott idegenben a Gyergyói VSK, így megszakadt a győzelmi sorozata a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásában.

Papíron egyértelmű, a pályán más a helyzet: csak a győzelem jöhet szóba a Sepsi OSK-nak

Ugyan már nem makulátlan a Sepsi OSK mérlege a labdarúgó 2. Liga play-offjában, a háromszéki gárda célja változatlan: egyenes ágon visszajutni a Szuperligába. A szombati, Chindia elleni mérkőzésen pedig más nem is jöhet szóba, mint a győzelem.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!