Búcsút inthet a bajnoki címnek a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. május 07., 23:16 utolsó módosítás: 2023. május 07., 23:29

Újabb két pontot bukott el a Kolozsvári CFR a bajnokság megnyeréséért zajló küzdelemben, az Universitatea Craiova elleni hazai 1–1-es döntetlennel pedig már csak minimális esélye maradt a címvédésre.

Az Universitatea Craiova elleni döntetlennel minimális maradt a CFR esélye Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Kötelező lett volna a három pont begyűjtése a kolozsvári gárdának vasárnap este a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában, miután egy nappal korábban az éllovas Konstancai Farul 7–2-es hangzatos győzelmet aratott a Bukaresti Rapid ellen.

A felejthető első negyvenöt percben mindössze két komolyabb helyzetet alakítottak ki a hazaiak, a szünet után viszont jóval pörgősebb volt a mérkőzés. Az Universitatea egymás után kétszer is veszélyeztetett, majd a másik oldalon Bîrligea a felső lécet találta el.

Érett az első találat, amely a 66. percben született meg, amikor szabadrúgás végén a csereként beállt horvát hátvéd, Muhar fejesgóljával előnybe került a CFR. Még három percig sem vezetett viszont Dan Petrescu csapata, Ivan a legjobb helyen állt és tette bele a lábát Baiaram lövésébe, ezzel kiegyenlített. A végéig tehetetlenek volt a kolozsváriak játékosai, akik még az egy ponttal is elégedettek lehetnek, a craiovaiaktól ugyanis Markovic és Baiaram nagy helyzeteket hagytak ki.

Videó: Orange Sport

A döntetlenel a Kolozsvári CFR immár hét pontos hátrányba került a Farul mögött, és már csak három forduló maradt hátra a bajnokságból, ez pedig azt jelenti, hogy az elmúlt öt szezon győztese idén búcsút inthet a bajnoki címnek.