Kötelező lett volna a három pont begyűjtése a kolozsvári gárdának vasárnap este a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában, miután egy nappal korábban az éllovas Konstancai Farul 7–2-es hangzatos győzelmet aratott a Bukaresti Rapid ellen.
A felejthető első negyvenöt percben mindössze két komolyabb helyzetet alakítottak ki a hazaiak, a szünet után viszont jóval pörgősebb volt a mérkőzés. Az Universitatea egymás után kétszer is veszélyeztetett, majd a másik oldalon Bîrligea a felső lécet találta el.
Érett az első találat, amely a 66. percben született meg, amikor szabadrúgás végén a csereként beállt horvát hátvéd, Muhar fejesgóljával előnybe került a CFR. Még három percig sem vezetett viszont Dan Petrescu csapata, Ivan a legjobb helyen állt és tette bele a lábát Baiaram lövésébe, ezzel kiegyenlített. A végéig tehetetlenek volt a kolozsváriak játékosai, akik még az egy ponttal is elégedettek lehetnek, a craiovaiaktól ugyanis Markovic és Baiaram nagy helyzeteket hagytak ki.
A döntetlenel a Kolozsvári CFR immár hét pontos hátrányba került a Farul mögött, és már csak három forduló maradt hátra a bajnokságból, ez pedig azt jelenti, hogy az elmúlt öt szezon győztese idén búcsút inthet a bajnoki címnek.
| 2023. 05. 06. 21:30 | Konstancai Farul Farul | Bukaresti Rapid Rapid | 7-2 |
| 2023. 05. 07. 21:00 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | Universitatea Craiova U Craiova | 1-1 |
| 2023. 05. 08. 21:00 | FCSB FCSB | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 7 | 4 | 2 | 1 | 16-9 | 46 |
2 | FCSB FCSB | 7 | 4 | 2 | 1 | 11-7 | 43 |
3 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 7 | 1 | 4 | 2 | 8-10 | 39 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 7 | 2 | 3 | 2 | 11-10 | 36 |
5 | Bukaresti Rapid Rapid | 7 | 2 | 2 | 3 | 10-16 | 34 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 7 | 1 | 1 | 5 | 8-12 | 25 |
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!