A szombat kora délutáni FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK megmérettetésen nagy meglepetésre a házigazda focizott veszélyesebben, az első játékrészben záporoztak a helyzetek, azonban Gyenge rendre a helyén volt és vagy hárítani tudott, vagy remekül lépett ki kapujából és lehúzta az érkező beadást.
A mérkőzésen összesen négy védést mutatott be, amiből hármat a hazai játékosok a 16-oson belülről lőttek el, valamint volt három tisztázása is, két lehúzott labda mellett.
A mezőnyjátékosok nem remekeltek, azonban Gyenge Szilárd életben tartotta a csapat győzelmi esélyeit és mint kiderült, egy pontot mentett együttesének. Ennek köszönhetően az LPF beválasztotta a forduló ideális csapatába is, ahol egyedüliként képviseli a háromszéki gárdát.
Ez az első alkalom, hogy a fiatal kapus helyet kapott a legjobbak között.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!