Bravúr, a Hermannstadt legyőzte a CFR-t és kiszorította a Sepsit a felsőházból

Horváth Bálint Ottó 2022. december 20., 22:24 utolsó módosítás: 2022. december 20., 23:41

Nagy meglepetéssel zárult a labdarúgó Szuperliga őszi szezonjának utolsó mérkőzése, a Hermannstadt a legvégén szerzett találattal mind a három pontot elvitte a tehetetlen Kolozsvári CFR otthonából.

A Hermannstadt a legutóbbi két meccsén az éllovas Farult és címvédő CFR-t is legyőzte Fotó: Facebook/FC Hermannstadt

A kedden esti találkozón a címvédő nagy lehetőség előtt állt az a nagyszebeni csapat ellen, amely az előző fordulóban kiütötte az éllovas Farult, győzelem esetén ugyanis a téli szünet előtt átvehette volna a vezetést a tabellán.

A mérkőzés elején a kolozsváriak kétszer is közel voltak a gólhoz, Bîrligea helyzeténél védett a vendégek kapusa, Camora lökete pedig elkerülte a kaput. A Hermannstadt hamar felvette a meccs ritmusát, így a CFR-nek nehéz dolga volt a támadásépítéssel. A 32. percben szabadrúgás után szerezhetett volna vezetést, újra Bîrligea volt a befejező, de ezúttal fölé lőtt. Kevéssel ezután a nagyszebeniek kihagyták az első lehetőségüket, Balaure fejesét nem tudta a kapura irányítani. A szünet előtt hazai oldalon Camora távolról próbálkozott, lövését ha nem is magabiztosan, de Letica hárította.

Videó: Orange Sport

Vendéghelyzettel kezdődött a második játékrész, Butean szabadrúgásával nem találta el a kaput. Kiegyenlített volt a találkozó a folytatásban, a CFR volt veszélyesebb, de nem tudta áttörni a nagyszebeni védelmet. A hajrához közeledve kisebb nyomás alá helyezték a Hermannstadt kapuját, Bîrligea ismét helyzetbe került, de lövése mellé gurult, majd szöglet után Manea fejese okozott némi riadalmat.

A hosszabbításban emberhátrányba került a házigazda, Kolinger megkapta a második sárga lapját, a legvégén pedig a nagyszebeni csapat szöglet után Bejan fejesével betalált, és elvitte a három pontot.

A CFR nagy lehetőséget szalasztott el, hogy az élre álljon, a Hermannstadt ellenben ezzel a bravúros győzelemmel megelőzte a Sepsi OSK-t, feljött a hatodik helyre, és a felsőházban tölti a téli szünetet.