Először a Székelyudvarhelyi FC lép pályára, szokatlan időpontban, szombaton 14 órától a Brassói SR Municipal vendége lesz. Az udvarhelyiek javítani szeretnének a bajnokságban, hiszen az első játéknapon hazai környezetben maradtak alul a CSO Plopeni csapatával szemben. A brassói gárda ellenben sikerrel nyitott, a Barcarozsnyói Olimpic otthonában szerezte meg a három pontot.
Az SZFC vezetőedzője, Florin Stîngă korábbi csapatához látogat, júniusban az udvarhelyi együttes kedvéért két és fél év után elhagyta a brassói szurkolók által újraélesztett SR Municipalt.
Az 5-ös csoport másik székelyföldi érdekeltségű mérkőzésén Kovászna megyei derbit rendeznek, szombaton 17 órától a Kézdivásárhelyi SE a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.-t fogadja. A KSE nagyarányú vereséggel kezdte a szezont a Brassói Corona pályáján, miközben a Sepsi OSK fiókcsapata otthon nyert a Brassói Kids Tâmpa ellen.
A 9-es csoportban szereplő Maros megyei csapatok idegenben játszanak. A szezont a Vajdahunyadi SK ellen győzelemmel kezdő Nyárádtői Unirea szombaton 17 órától a Kudzsiri CSO vendégeként próbálkozik meg a pontszerzéssel, míg az Alsógáldi Industria ellen döntetlennel rajtoló Szászrégeni Avântul a Tordai Arieșul otthonában játszik.
Az 5-ös csoport 2. fordulójában: pénteken 17 órától Brassói Kids Tâmpa–Barcarozsnyói Olimpic, szombaton 14 órától Brassói SR Municipal–Székelyudvarhelyi FC, szombaton 17 órától Kézdivásárhelyi SE–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II., CS Blejoi–Brassói Corona, Astra Giurgiu II.–CSO Plopeni.
A 9-es csoport 2. fordulójában: pénteken 17 órától Dési Unirea–Alsógáldi Industria, szombaton 17 órától Tordai Arieșul–Szászrégeni Avântul, Vajdahunyadi SK–Marosújvári SK, Kudzsiri CSO–Nyárádtői Unirea, Kolozsvári Sănătatea–Gyulafehérvári Unirea.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!