Brassóban nyert a Sepsi utánpótlása

Horváth Bálint Ottó 2020. november 07., 17:40 utolsó módosítás: 2020. november 07., 17:43

Meglepő győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fiókcsapata a harmadosztályban, idegenben 2–1-re győzte le a feljutásra pályázó Brassói SR Municipált.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A szombat délután lejátszott mérkőzésen a háromszékiek Sánta Tamás két góljának köszönhetően biztosították be a három pontot, a fiatal labdarúgó mindkét félidőben betalált.

A szezont gyengén kezdő Sepsi OSK II. zsinórban a második meccsét nyerte meg, ezzel megerősítette helyét az 5-ös csoport középmezőnyében. Az ötödik helyen álló sepsiszentgyörgyiek két pontra megközelítették a negyedik Kézdivásárhelyi SE-t, amely 3–1-re kikapott hazai pályán a CS Blejoi csapatától. A Prahova megyeiek két góljukat is büntetőből érték el, és bár a hazaiak szépítettek, a végén újabb gólt kaptak.

A csoport harmadik székelyföldi együttese, a hetedik helyre lecsúszott Székelyudvarhelyi FC nem játszott a 9. fordulóban, mivel az Astra Giurgiu II-nél történt koronavírusos megbetegedések miatt a találkozót november 18-ra halasztották.

Nem bírtak Déssel a szászrégeniek

A 9-es csoportban a dobogósok csatájában a harmadik helyezett Szászrégeni Avântul a második Dési Unireát fogadta. A vezetést még a Maros megyeiek szerezték meg, a vendégek azonban hamar egyenlítettek, sőt a szünet előtt fordítottak, a folytatásban pedig megőrizték előnyüket. Ezzel a sikerrel a désiek átvették a vezetést a csoportban. A szászrégeniek maradtak a harmadik helyen, azonos pontszámmal a mögöttük álló Nyárádtői Unireával, amely pénteken 3–3-as döntetlent játszott a Tordai Arieșul vendégeként.