Döntetlennel zárult a Székelyudvarhelyi Roseal–Csíkszentsimoni KFC rangadó, amelyen a házigazdák már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, a vendég alcsíki gárda pedig a szünet után egyenlített.
Gyergyószárhegyen sokkal többet támadott a vendég agyagfalvi alakulat, a házigazdák azonban pontosan védekeztek, a kevesebb helyzetből két gólt szereztek, és otthon tartották a három pontot.
Székelykeresztúron szünetben 1–0-ra vezetett a vendég Golimpiákosz, a hazai csapat azonban a korábban teremlabdarúgásban szép karriert befutó Szőcs László révén fordított és magabiztos győzelmet aratott.
Bravúrral nyert a Zetelaka Balánbányán, a Csicsó pedig a maroshévízieket győzte le hazai pályán. Ez utóbbi találkozót a 89. percben félbe kellett szakítani, mert egy labdára hárman ugrottak fel, és sérülés történt, mentőt kellett hívni.
Gólszerzők: Keresztes Tihamér (50.) és Szabó Róbert (77.). Tudósított: Karda Zoltán.
Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–1 (0–1).
Gólszerzők: Szőcs László (55., 62. és 74.), illetve Szakács Szilárd (43.). Tudósított: Vajda Antal.
Székelyudvarhelyi Roseal SK–Csíkszentsimoni KFC 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Józsa Sándor (7.), illetve Ferencz Előd (73.). Tudósított: László Zsolt
Balánbányai Bányász–Zetelaki Fenyő 0–1 (0–0).
Gólszerző: Csíki Balázs (54.). Tudósított: Somolyák István.
Csicsói Ezüstfenyő–Maroshévízi ProMureșul SK 3–1 (2–0).
Gólszerzők: György Hunor (10.), Péter Dávid (17.) és Róth Róbert (73.), illetve Vlad Colcer (52.). Tudósított: Szakács Attila.
A Szentegyházi Vasas SK csapata szabadnapos volt.
A következő forduló (november 16-17.) programja:
Szárhegy–Maroshévíz,
Keresztúr–Agyagfalva,
Balánbánya–Golimpiákosz,
Szentegyháza–Zetelaka,
Csicsó–Csíkszentsimon.
A Roseal csapata szabadnapos lesz.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 10 | 7 | 1 | 2 | 25-10 | 22 |
2 | Csíkszentsimoni KSK Csíkszentsimon | 10 | 7 | 1 | 2 | 22-12 | 22 |
3 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 10 | 5 | 2 | 3 | 17-14 | 17 |
4 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 10 | 5 | 1 | 4 | 25-20 | 16 |
5 | Maroshévízi Pro Mureșul Maroshévíz | 10 | 5 | 1 | 4 | 17-18 | 16 |
6 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 10 | 5 | 0 | 5 | 21-19 | 15 |
7 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 10 | 4 | 1 | 5 | 14-16 | 13 |
8 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 10 | 4 | 1 | 5 | 27-26 | 10 |
9 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 10 | 3 | 1 | 6 | 19-28 | 10 |
10 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 10 | 3 | 0 | 7 | 14-25 | 9 |
11 | Szentegyházi Vasas Szentegyháza | 10 | 2 | 1 | 7 | 8-21 | 7 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!