Bombagólokkal tartotta otthon a három pontot a Konstancai Farul

Sebestyén Ervin 2022. július 17., 20:31 utolsó módosítás: 2022. július 17., 20:38

Harminc perc alatt két szépségdíjas találatot is szerzett a Konstancai Farul hazai pályán az FC U Craiova 1948 ellen, ez pedig éppen elég is volt ahhoz, hogy győzelemmel kezdje az idei labdarúgó Szuperligát.

Bombagólokkal tartotta otthon a három pontot a Konstancai Farul Fotó: Facebook/Konstancai Farul

Már a harmadik minutumban előnybe kerültek a hazaiak, miután Constantin Grameni remekül talált el egy lekészített labdát és húsz méterről védhetetlenül lőtte a játékszert a hosszúba. A vendégek kétszer is egyenlíthettek volna, ehelyett a 29. percben Andrei Artean a tizenhatosról óriási gólt lőtt, 2–0.

A második félidőben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, gólt viszont csak a vendégek szereztek, egy beadást követően Sekou Sidibe fejelt a Farul kapujába, ezzel 2–1-re módosítva az állást.

A hajrában leginkább a konstancai alakulat kezdeményezett, akár nagyobb különbséggel is győzhettek volna, összességében nem forgott veszélyben a három pontjuk, maradt a 2–1-es végeredmény.