Bombagól szabadrúgásból itt is, ott is

Józsa Csongor 2021. január 30., 16:23 utolsó módosítás: 2021. január 30., 16:36

Az első félidőben irányította a meccset a Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga huszadik játéknapján. A szünetben vezetett is kettővel az FC Voluntari ellen. A vendégek hármas cserével egyenlítettek a második játékrészben.

Fofana találatával kétgólos volt az előny. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Szombaton délután hazai környezetben a Sepsi OSK az FC Voluntari-t fogadta a labdarúgó élvonal huszadik fordulójában. A háromszékieknek ezúttal is több játékosukat és edzőjüket is nélkülözniük kellett a koronavírusfertőzés miatt. Ez volt sorozatban a harmadik olyan meccsük, amelyen nem állt rendelkezésre a teljes keret, az előző kettőn kijött a lépés: nyertek az Astra ellen, míg a Konstancai Viitorulnál döntetlent jegyeztek. Az FC Voluntari kilenc bajnoki összecsapás óta nem tudott nyerni, nem csoda, hogy utolsóelőttiek a rangsorban.

Remekül indult a mérkőzés a házigazdák számára, a 6. percben egy szabadrúgást húszról Mitrea védhetetlenül tekert a bal felsőbe, ez volt a háromszékiek játékosának harmadik találata ebben az idényben (1–0).

Ezt követően többnyire a középpályán csordogált a meccs, valamivel többet veszélyeztetett a vendégcsapat, gólt újból a Sepsi OSK ért el. A 32. percben Eder ívelt be az ötös közelébe egy szabadrúgást, Fofana bólintotta be (2–0).

Az első felvonást tökéletesen kézben tartotta a házigazda, a két állított labdás szituációból értékesített lehetőséggel pedig viszonylag nyugodtan várhatták a második játékrészt.

Az FC Voluntari nem adta fel, edzőjük hármat cserélt a szünetben, valószínűleg fel is rázta tanítványait az öltözőben. A kapufa még megmentette Fejért a félidő elején, az 58. percben aztán ő is tehetetlen volt. Hasonlóan Mitrea szabadrúgásához, az ellenfél is nagyrészt onnan végezhetett el egyet, Ivanov a jobb felsőbe helyezte (2–1).

Tíz minutumra rá jött az egyenlítés, egy beadásnál Csiszér bennragadt, így Stoica kaphatta szabadon, aki közelről estéből bepöckölte (2–2).

A végjátékban a sepsiszentgyörgyiek megpróbálták megszerezni az összes pontot, de igazi gólszerzési lehetőséget nem tudtak összehozni.

Az FC Voluntari ismét ponttal távozott, a két gárda egymás elleni párharcai tekintetében egyszer sem tudott nyerni a Sepsi OSK hazai környezetben ellenük. A Kovászna megyeiek megtartották negyedik helyüket a rangsorban.

Labdarúgó 1. Liga, 20. forduló:

Sepsi OSK–FC Voluntari 2–2 (2–0).
Városi Stadion, vezette: Călin Iulian (Ştefăneşti).
Gólszerzők: Bogdan Mitrea (6.), Boubacar Fofana (32.), illetve Valentin Ivanov (58.), Ionuț Stoica (68.).
Sepsi: Fejér – Dimitrov (Dumitrescu, 70.), Bouhenna, B. Mitrea, Csiszér – Fofana, Tincu, Kovács (Bajrovic, 70.) – Eder, Safranko, Tamás. Másodedző: Ilyés Róbert.
FC Voluntari: Rodriguez – A. Vlad (Achim, 46.), Armaș, Balaur, Miranda – Ivanov (Anderson, 87.), Droppa (Stoica, 46.), Tavares – I. Gheorghe (Borțuneanu, 46.), Angelov, Costin. Edző: Bogdan Andone.