Szombaton délután hazai környezetben a Sepsi OSK az FC Voluntari-t fogadta a labdarúgó élvonal huszadik fordulójában. A háromszékieknek ezúttal is több játékosukat és edzőjüket is nélkülözniük kellett a koronavírusfertőzés miatt. Ez volt sorozatban a harmadik olyan meccsük, amelyen nem állt rendelkezésre a teljes keret, az előző kettőn kijött a lépés: nyertek az Astra ellen, míg a Konstancai Viitorulnál döntetlent jegyeztek. Az FC Voluntari kilenc bajnoki összecsapás óta nem tudott nyerni, nem csoda, hogy utolsóelőttiek a rangsorban.
Remekül indult a mérkőzés a házigazdák számára, a 6. percben egy szabadrúgást húszról Mitrea védhetetlenül tekert a bal felsőbe, ez volt a háromszékiek játékosának harmadik találata ebben az idényben (1–0).
Ezt követően többnyire a középpályán csordogált a meccs, valamivel többet veszélyeztetett a vendégcsapat, gólt újból a Sepsi OSK ért el. A 32. percben Eder ívelt be az ötös közelébe egy szabadrúgást, Fofana bólintotta be (2–0).
Az első felvonást tökéletesen kézben tartotta a házigazda, a két állított labdás szituációból értékesített lehetőséggel pedig viszonylag nyugodtan várhatták a második játékrészt.
Az FC Voluntari nem adta fel, edzőjük hármat cserélt a szünetben, valószínűleg fel is rázta tanítványait az öltözőben. A kapufa még megmentette Fejért a félidő elején, az 58. percben aztán ő is tehetetlen volt. Hasonlóan Mitrea szabadrúgásához, az ellenfél is nagyrészt onnan végezhetett el egyet, Ivanov a jobb felsőbe helyezte (2–1).
Tíz minutumra rá jött az egyenlítés, egy beadásnál Csiszér bennragadt, így Stoica kaphatta szabadon, aki közelről estéből bepöckölte (2–2).
A végjátékban a sepsiszentgyörgyiek megpróbálták megszerezni az összes pontot, de igazi gólszerzési lehetőséget nem tudtak összehozni.
Az FC Voluntari ismét ponttal távozott, a két gárda egymás elleni párharcai tekintetében egyszer sem tudott nyerni a Sepsi OSK hazai környezetben ellenük. A Kovászna megyeiek megtartották negyedik helyüket a rangsorban.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!